İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Sıcaklığı ile hem bedenine hem de ruhuna enerji dolduran, o çok sevdiğin yaz günlerinin tadını doyasıya yaşarken, saç bakımını ihmal etmemelisin. Güneşin kurutucu ve yıpratıcı etkisi ile saçlarının hasar görmeye en meyilli olduğu bu dönemde Aromatica, seni saçlarını güçlendirme konusunda yalnız bırakmıyor. Güneş ve denizden etkilenen saçlarını sonbaharda onarmaya çalışma, şu an harekete geç! Saçlarına kaybettiği canlılığını birkaç saç bakım ipucu ile geri kazandırmaya ne dersin?

Güneşin Saç Üzerindeki Etkisi

Sıcak havalarda, parlak ve kolay şekil alan saçlar bile mat ve elektriklenmiş hale geliyor. Bu durum güneşin saç tellerinde nem kaybı oluşturmasından kaynaklanıyor. Nem kaybı saçlarının hasar görmesini kolaylaştırıyor ve saç tellerinin incelmesine, kırılmasına neden oluyor. Boyalı saçlarda bu sorun biraz daha kritik hale geliyor, saçın rengi soluklaşır ve daha kolay elektriklenme yaşanır.

Organik, çevreye duyarlı, vegan, cruelty-free formülleriyle Aromatica, saçlarını güçlendirmek ve beslemek için süper star içerikleri bir araya getiriyor.

Biberiye, çam iğneleri, zencefil, yer paskalyası, fesleğen, kişniş ve kekik yağlarına ek olarak B7 vitamini ve Pro-vitamin B5 ile geliştirilen Aromatica Rosemary Scalp Scaling Shampoo sağlıklı saç yolculunda büyük destekçin! Güçlü saç kökü ve sağlıklı saçlar için saç derisini besleyen ve nemlendiren biberiye özlü şampuan ile güneşin saçların üzerinde oluşturduğu nem kaybı ile kolayca başa çıkabilirsin.

Zarar görmüş saçlarının onarılmasına ve saçların doğal ışıltısını kazanmasına destek olan Aromatica Rosemary 3-1 Treatment ile saçlarının beslenmesini destekleyerek, saç bakımını taçlandırabilirsin.

Üçü bir arada bakım sunan Biberiye Özlü 3'ü 1 Arada Saç Bakım Kremi, protein içeren besleyici formülü ile saçları nemlendirir, içeriğindeki doğal yağlarla saçlara sağlıklı bir ışıltı verir ve hassas saç derisini rahatlatıp bakım sağlar. Yaz boyu ihtiyacın olan tüm bakım tek bir üründe buluştu desek abartmış olmayız. Doğal içeriklerin büyüleyici etkisiyle güneşin olumsuz etkilerini saçların üzerinde nötrle!

Saçlarınızı Deniz ve Havuz Suyundan Koruyun

Yazın saç sağlığını olumsuz yönde etkileyen tek şey sadece güneş değil, deniz ve havuz suyu da en az güneş kadar saçlarına hasar verici! Saçların doğal yağını kaybetmesine neden olan havuz suyu saçın yapısında bozulmalara neden olur. Deniz suyundaki yoğun tuz oranı ise saçlarının ve cildinin nem kaybetmesine neden olur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yaz, kötü saç günlerinin mevsimi olarak tanımlanmayı hak etmiyor. Ekstra bakımla saçlarına canlılığını geri kazandırman mümkün!

Profesyonel saç bakımını evde pratik bir şekilde ve yalnızca 5 dakikanı ayırarak sağlaman için Aromatica Quinoa Protein Treatment Mask’i deneyimle! Protein açısından zengin kinoa ekstresi ile hazırlanan saç maskesi saçların beslenmesi, güçlenmesi ve kaybettiği nemi geri kazanması için ideal! Bununla da yetinmeyerek, saçın daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur ve saçaklanma problemlerine karşı koruyucu destek sunar.

Saçlarını şampuanladıktan sonra durula ve saç derisinden kaçınarak yeterli miktarda ürünü saçına yayarak 5 dakika bekle ardından da durula. Deniz ve havuz suyunun tüm olumsuzluklarını saçlarından silip atmana yardımcı olan bu bakım yaz aylarında hayat kurtarıcı parçalardan biri!

Saç Peelingini İhmal Etmeyin

Yazın saç bakımı yapmaya çok vakit ayırmak istemiyor olabilirsin ama birkaç kurtarıcı ürünle donuk, kırılmaya meyilli ve dolgunluğunu kaybeden saçlarına destek sunabilirsin. Yine işleri senin için kolaylaştıracak bir Aromatica ürününden bahsetmek üzereyiz.

Tıpkı cildindeki ölü derileri periyodik olarak temizlediğin gibi, saç derindeki gözeneklerde biriken kirleri de temizlemen gerekir. Saç derisine peeling yapan Aromatica Rosemary Scalp Scrub saç derisinin beslenmesine, rahatlamasına, sağlıklı saçın korunmasına destek olur. Yüksek oranda doğal içeriklerle geliştirilen bu bakımı seyahatlerinde de yanından ayırmaman için mini boyu ile sana eşlik ederek, yaz saç bakımını eşsiz kılıyor!

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın