İçeriğe atla

Göz Kremi Nasıl Sürülür? Ne Sıklıkla Kullanılır?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Justin Beauty göz kremi dosyasını açıyor! Çoğu zaman atladığın göz çevresi bakımını ihmal ediyor ya da sıradan nemlendiricilerle geçiştiriyor olabilirsin. Şimdi buna 'dur' deme zamanı. İfadeni ve duygularını tamamen yansıtan gözler, aynı zamanda en fazla bakıma ihtiyaç duyan bölgen! Sağlıklı bir göz çevresi ile sen de tüm benliğinde o derece canlılığı ve dinamikliği hissedeceksin.

Kendine ve göz çevrenin ihtiyacına göre doğru göz kremini bir önceki yazımızda birlikte incelemiştik, eğer okumadıysan buradan erişebilirsin.

Şimdi ise başka bir sorunu birlikte ele alalım. ‘Göz kremi nasıl sürülür ve ne sıklıkla sürülür?’ sorularını yanıtlayacağız. Unutma ki senin için en doğru göz kremini bulmuş olsan bile göz kreminin etkisini görmek için doğru yöntemlerle uygulama yapman gerekir. Detayları birlikte inceleyelim.

Göz kremini ne zaman sürmeli?

Genellikle göz kremi kullanımı, donuk görünümlü ve ince çizgileri beliren göz çevresini aynada gördükten sonra hatırlanıyor. Göz çevresi bakımında yapılan en büyük hatalardan biri bu.

Göz derisi yüzünüzdeki en ince deridir bu nedenle elastikiyetini yüzün diğer bölgelerine oranla daha erken kaybeder ve bu da onu kırışıklara daha yatkın hale getirir. Tıpkı ince bir kumaş gibi düşün, keten pantolonun diğer kalın kumaşlı pantolonlarına göre daha hızlı buruşuyor değil mi? Göz çevrenin erkenden kırışmasına izin verme ve onlar oluşmadan göz çevreni güçlendir!

20’li yaşların başlarında göz kremini sabah ve akşam cilt bakım rutinine ekleyerek göz çevrenin daha dolgun, nemli, ışıltılı ve elastik hale gelmesine katkıda bulun. Cildini nemlendirme aşamasından önce göz kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Düzenli göz kremi kullanımı koyu halkaları, göz altı torbalarını, kırışıklıkları ve kuruluğu göz çevrenden uzak tutar. Göz kremi kullanmanın karşılığını alacağına emin olabilirsin!

Göz Altı Kremi Nasıl Sürülür?

Küçük bir bölge olan göz çevresine, parmağınla az miktarda göz kremi uygulaman yeterli olacaktır. Mercimek tanesi kadar göz kremini parmağın yardımıyla göz altlarına ve göz kapaklarına nazik hareketlerle uygulayarak göz çevresi bakımını gerçekleştirebilirsin. Evet, göz çevrenin canlılığın kaybetmemesi için yapman gereken sadece bu! Eğer hala göz kremi kullanmıyorsan, göz çevrene çok baskı yapmadan, ovalamadan ve sert hareketler yapmadan göz kremini uygulamaya başla!

Göz Kremi Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şimdi gelelim göz çevresi kremini uygularken dikkat etmen gereken püf noktalara. Göz kremini göz çevrene yayarak uygulamak yerine küçük tampon hareketlerle masaj yaparak uygulaman hücrelerin canlanmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde göz kreminin etkisi artırarak daha hızlı sonuç alabilirsin. Göz kremini içten dışa doğru masaj yaparak uygulamayı da unutma.

Göz kremini kirpik diplerinden uzak tutarak uygulamalısın. Az miktarda göz kremini göz çevre uygulamak yeterli olacaktır, böylece krem daha hızlı absorbe edilecektir. Ağır ve yoğun kremler kullanmak yerine daha hafif yapılı ve kolay absorbe edilen kremler kullanmanı tavsiye ediyoruz. Kore cilt bakımı bu konudaki en büyük yardımcın!

Justin Beauty göz kremi seçkisine göz atarak kendine uygun göz kremi seçebilir ve göz çevrenin canlılığını koruyabilirsin. Doğru şekilde uygulayacağın göz çevresi bakımı ise birçok problemin oluşmasını önler veya geciktirir. Bu bölgeye uygulayacağın etkili bakım sayesinde uzun yıllar boyunca genç bir görünüme sahip olabilirsin.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın