İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Doğanın mis kokulu mucizesi: Gül ile süper etkili doğal cilt bakımı

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum
Çiçeklerin baş tacı, romantizmin simgesi, hem görüntüsü hem de kokusuyla baş döndürücü gül… Binlerce yıldır güzellik sembolü olan bu etkileyici bitki, zaman içerisinde efsane bir cilt bakım ürünü ve esans haline de gelmiş. Antik Mısır’da Kleopatra’nın banyosunu, Roma ve Yunan’da ise parfüm şişelerini doldurmuş olan gül, çiçeklerinden elde edilen gül yağı, gül suyu ve gül ekstresi gibi içeriklerle bugün doğal cilt bakımı denince yerini kimselere kaptırmıyor. Hemen hemen hepimizin evinde zaman zaman gül suyu olmuştur. Mis gibi kokan bu özel bitki suyunun, düzenli kullanıldığında cilde canlılık kattığı, cildi sıkılaştırdığı, adeta kendi tazeliğini ve güzelliğini cildimize geçirdiği söylenir. Gerçekten de öyledir. Güzelliğin bu kadim temsilcisi, cilt bakımı ve doğallık denince en etkili bitkisel formüller arasında yer alıyor.

Gülün hikayesi

Anavatanı Anadolu, İran ve Çin olan gül, onlarca türe sahip, hem süs hem cilt bakım ürünü ve esans hem de yenilebilir olması nedeniyle mutfaklarda kullanılan oldukça özel bir çiçek. Cilt bakımı alanında daha çok gül yağı ve gül suyu ile kendine yer buluyor. Gül suyu, çiçeğin taç yapraklarının damıtılmasından elde ediliyor. Damıtılması oldukça zahmetli olan ve ufak miktarlarda elde edilebilen gül yağı ise parfüm sektöründe kullanılan görece daha pahalı bir yan ürün. İlk kez İranlılar tarafından damıtma yöntemi ile elde edilen gül suyunun Avrupa’ya İspanya’yı ele geçiren Berberiler ile yayıldığı düşünülüyor. Aromaterapik olarak da kullanılan gül, Buharalı tıp bilgini İbni Sina tarafından rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği nedeniyle pek çok formülde kullanılmış. Gül ekstresi hakkında merak ettiklerin >

Neden bu kadar etkili?

Gülün bu kapsamlı faydalarını anlamak için içerdiği bileşenlere bakmamız yeterli. Yapısında fruktoz, niasin, sitrik asit, pantotenik asit, sodyum, kalsiyum, piridoksin, potasyum, manganez, protein, tiamin, riboflavin, çinko, lif, folat, demir, magnezyum, C, D, E, B3 ve A vitaminleri bulunuyor. Bu zengin içerik, gülün hem besinlerde hem de cilt güzelliği ve bakımında neden bu kadar önemli bir yere sahip olduğunu rahatlıkla ortaya koyuyor.

Gülün cilde olan faydaları ise şöyle:

 • Nemlendirici
 • Temizleyici ve arındırıcı
 • Sıkılaştırıcı
 • Hücre yenileyici
 • Yaşlanma karşıtı
 • Kuruluk ve kaşıntı giderici
 • Gözenek açıcı
 • İltihap, sivilce ve yaralara karşı antiseptik ve tedavi edici
 • İritasyon ve leke giderici
 • Yatıştırıcı
 • pH dengesini korur
 • Yağ ve nem dengesini korur

Gül ekstresi içeren ürünleri hangi amaçlarla kullanabilirsin?

 1. Gül suyunu tonik olarak kullanabilir, yüzünü yıkadıktan sonra cildini arındırmak ve sıkılaştırmak amacıyla tercih edebilirsin.
 2. Etkili bir temizleyici olması nedeniyle temizleyici ürünlerde de tercihini güllü formüllerden yana kullanabilir, cildini makyajdan gül suyu, gül toniği ve gül özlü temizleyici kremlerle arındırabilirsin.
 3. Yaşlanma karşıtı olması nedeniyle gül ekstreli serumlar da oldukça etkili. Günlük cilt bakımına gül serumu ekleyerek ince çizgi ve kırışıklıkları minimize edebilir, cildinin çok daha canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsin.
 4. İnce çizgi ve kırışıklık bakımında bölgesel çözümler arıyorsan gül özlü göz kremleri de yardımına koşabilir. Gül ekstreli göz kremleri göz kenarlarının hassas yapısını korur, erken yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardım eder.
 5. Gül ekstresinden elbette harika bir nemlendirici de olur! Bu tür kremler hem cildinin ışıltısını artırır hem de yaşlanma karşıtı bakım sunar. Üstelik her cilt tipi için gönül rahatlığıyla kullanabilirsin!

Peki hangi marka? Hangi ürünler?

Aromatica’dan %100 vegan ve EWG onaylı Gül Serisi

Aromatica’nın en büyük avantajı gül serisinde yer alan tüm ürünlerin cilde zarar vermeyen, tamamen doğal ve vegan formüllerle oluşturulması. Üstelik kullanılan Bulgar gülü, cilt elastikiyetini artırmak, cildi pürüzsüzleştirmek ve ciltteki yaraları iyileştirmek gibi konularda diğer gül çeşitlerinden çok daha etkili. Bir diğer muhteşem özellik ise serinin pek çok ürün çeşidine bir arada yer vermesi. Bu seride yer alan gül losyonu, gül toniği, gül kremi, gül serumu, gül ekstreli göz kremi ve gül ekstreli temizleyici krem gibi ürünler aradığın bütünsel gül mucizesi için birebir!

Aromatica Reviving Rose Infusion Treatment Toner – Canlandırıcı Gül Toniği

Hassas, kurumuş, canlılığını kaybetmiş ya da yaşlanma belirtilerinin görüldüğü ciltler başta olmak üzere tüm cilt tipleri için eksiksiz bir canlandırıcı, besleyici ve sıkılaştırıcı destek sunar.


Gülün mucizevi etkisini güvenli formüllerle hayatına taşımaya ne dersin? Aromatica Gül serisindeki diğer tüm şahane ürünler için tıkla! >

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın