İçeriğe atla

Yaz Aylarında Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Sıcakların zirveye çıktığı bu günlerde tıpkı cildin gibi ayakların da su kaybeder. Çatlamaya daha meyilli hale gelen ayakların yaz boyu daha özenli bir bakıma gereksinim duyar. Tüm gün fiziksel ağırlığını çeken ayaklarına iyi bakman için başka bir sebebe gerek yok çünkü sadece pürüzsüz bir görünüm için değil, aynı zamanda ayak sağlığını korumak için de ayak bakımı çok önemli.

Şimdi evde ayak bakımı yaparak çatlak topuk ve sertleşmiş ayak tabanı gibi sorunlarla yollarımızı ayırıyoruz. Hazırsan, Justin Beauty senin için ‘yazın ayak bakımı nasıl olmalı?’ sorusunu yanıtlıyor!

Ayak Banyosu

Gün boyu yükünü taşıyan ayaklarına, sıcak suda rahatlatıcı bir ayak banyosu hediye et! Onları sakinleştiren bu sıcak su terapisi yorgun ayaklarından tüm vücuduna rahatlatıcı bir ‘an’ yaşatır.

Ayak bakım ürünü kullanmadan önce yapacağın ayak banyosu, ayaklarındaki gözeneklerin açılmasına ve bakıma hazır hale gelmesine yardımcı olacaktır. 10-15 dakika boyunca onları sıcak suda bekleterek bakıma başlayabilirsin.

Vücudunun diğer bölgelerine göre ihmal etmeye daha meyilli olduğun ayakların, enerji boyutunda yarattığı etkiler ile özel bir bakımı hak ediyor. Yüzlerce yıldır aromaterapi amaçlı kullanılan esansiyel yağlar ile ayaklarını buluşturarak ayak banyosuna farklı bir boyut katabilirsin. ‘Peki bunu nasıl yapabilirim?’ diyorsan okumaya devam et.

Ayaklarının rahatlıkla sığabileceği boyuttaki bir kabı ılık su ile doldur ve dilediğin bir uçucu yağdan 2-3 damla ekle. Kabın içine ayaklarına zarar vermeyecek forma sahip taşlar ekleyerek tabanlarına masaj yapacak şekilde ayaklarını taşların üzerinde gezdir. 10-15 dakika ayaklarını ılık suda beklettikten sonra bir havlu yardımıyla kurula. Sadece ayaklarının değil, yayılan esansiyel yağın kokusu ile tüm bedeninin ve zihninin rahatladığını hissedeceksin. Tüm benliğine huzur verici bir dokunuşta bulunan Aromatica Esansiyel Yağları ile ayaklarına eşsiz deneyim yaşatabilirsin.

Kuru ve Sert Deriden Kurtulun

Aranızdan bazıları için rutin haline gelmiş bir sorun olabilir sertleşmiş ayak derisi ancak mevsim yaz olduğu zaman, bu hepimizin ortak sorunlarından biri! Yaz mevsimi kuru ve çatlak topuk sorununu ile karşılaşma ihtimalimizin yüksek olduğu bir dönem. Ekstra çaba sarf etmeden evde yapacağın ayak bakımı ile yumuşacık ayaklara sahip olabilirsin.

Ayak bölgesinde oluşan ölü derileri soyarak, yerine tazelenmiş bir deri bırakan Village 11 Factory Relax Day Foot Peeling ayaklarını kısa sürede nemli ve yumuşak hale getirir. AHA ve BHA içeren ayak maskesi etkili bir peeling deneyimi sunar.

Üstelik yatıştırıcı ve nemlendirici bileşenlerin gücüyle ayaklarını tahriş etmez. Kalıcı ve hızlı etkisine ek olarak çorap tipiyle uygulama kolaylığı yaratan ayak maskesi, bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak.

Ayaklarınızı Nemlendirin

Sıcaklarla beraber su kaybı yaşayan ayaklar; çatlamaya, kurumaya ve sertleşmiş bir görünüm kazanmaya daha yatkın hale gelir. Yaz kış demeden ayaklarına uygulayacağın nemlendirici bakım ile çatlak ve kuru görünümlü ayakların ile vedalaşabilirsin. Detaylı ayak bakımı yapmadığın zamanlarda bile ayaklarını nemlendirmeyi atlamamalısın.

En kuru ayakları bile nemlendiren, pürüzsüzleştiren ve yumuşatan Village 11 Factory Relax-Day Foot Mask, ayaklarını besler ve ayaklarına ekstra nem sağlar. Anında nemlendirme sağlayan ayak maskesi, yazın ayak bakımı daha keyifli hale getiriyor. Eminiz ki sert topukların yerini yumuşak ve nemli bir deriye bırakınca sen de tazelenmiş hissedeceksin.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın