İçeriğe atla

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesiyle Nasıl Baş Edilir?

Justin Beauty 07 Mar 2024 0 yorum

Şu sıralar saçlarını her taradığında, tarakta biriken saçlar seni tedirgin ediyorsa merak etme yalnız değilsin. Özellikle eylül ve aralık ayları arasında çok sık rastlanan bu sorunu ele alıyoruz. Saç dökülmesi nedir, neden yaşanır ve saç dökülmesi nasıl önlenir? Tüm bu soruları yanıtlıyoruz! Eğer sen de ‘saçları aşırı dökülüyor diye paniğe kapılanlar kulübündensen’ bu yazımız ilgini çekebilir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi Neden Olur?

Mevsim geçişlerinde sıkça yaşanan saç dökülmesi saç tellerinin yenilenmesi için gayet normal sayılan bir süreç aslında. Tıpkı soğuyan havalarda ellerinin kuruması ve dudakların çatlaması kadar doğal bir durum diyebiliriz. Her mevsim geçişinde 1 ay kadar saç dökülmesi yaşıyorsan panik olmana gerek yok. Ancak tüm önlemleri almana rağmen saç dökülmen giderek artıyorsa bir uzmana danışman gerekebilir.

Mevsim geçişlerinin yanı sıra saçın yapısı, saçlarına uygulanan işlemler, genetik yatkınlık, beslenme alışkanlıkları gibi sebepler saç dökülmesini destekleyen faktörler arasında yer alıyor. Özellikle sağlıksız beslenme ile vücuda alınamayan vitaminler ve mineraller, saçlarının gücünü kaybederek dökülmeye daha meyilli hale gelmesine neden oluyor. Gün içerisinde tükettiğin su miktarı da yeteri seviyede olmazsa, kan dolaşımına bağlı olarak saç derisindeki dolaşım da azalacaktır. Bu durumda yeteri kadar iyi beslemeyen saçlarının dökülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Yaz boyu maruz kalınan deniz tuzu, havuz kloru, güneş ışınları ile yıpranan saçların yaz sonunda iyice güçlerini kaybederek dökülmeye başlayabilir. Yoğun oranda kimyasal içerikleri barındıran şampuan kullanımı, saçların fazla ısıya maruz kalması ve sık sık saçlara işlem yaptırmak da saç dökülme oranını artırır. Mevsim geçişlerinde, saçların dökülmesine neden olan tüm bu faktörlere dikkat edersen, bu dönemi minimum hasarla atlatabilirsin.

Mevsimsel Saç Dökülmelerinde Neler Yapmalısın?

Mevsim geçişlerine müdahale edilemeyeceğine göre, diğer saç dökülme sebeplerini ortadan kaldırmaya ve saçlarını güçlendirmek için saç tipine uygun temiz içerikli ürünleri kullanmaya özen göstermelisin.

Saçlarını sıcak su ile durulamak yerine ılık su kullanmayı tercih etmelisin. Düzenli ve dengeli şekilde beslenerek; protein, mineral ve demir açısından zengin gıdalar tüketerek saçlarını güçlendirmeye destek olmalısın. Saça yüksek ısı vererek saçın nemini azaltan maşa ve düzleştirici kullanımını azaltabilirsin. Saçlarını düzenli aralıklarla kestirerek, saçın gücünü kaybetme döngüsünü kırabilirsin. Tüm bunlara ek olarak gücünü doğal bitki özlerinden alan, temiz içerikli saç bakım ürünleriyle saçlarının daha güçlü olmasına destek olabilirsin. Şimdi saçlarını mutlu edecek ve saç dökülmelerin önüne bir zırh gibi geçecek doğal içerikli saç bakım ürünleri dosyamızı aralıyoruz!

Justin Beauty Ürünleri ile Mükemmel Görünen Saçlar

Saç dökülmelerini kontrol altına almak ve mevsimsel saç dökülmelerinde yenilenen saçlarının daha sağlıklı uzaması için doğanın gücüne inan! Aromatica saçları derinlemesine besleyerek güçlendiren ve saç tellerinin daha dolgun görünmesine yardımcı olan ürün seçkisi ile saç dökülme kabusunda seni yalnız bırakmıyor.

Yazımızın üst kısımlarında da altını çizdiğimiz gibi yaz mevsiminin saçların üzerinde yarattığı hasarlar ya da yüksek ısı kaynaklı saçlarının yıpranması da saç dökülmesini destekliyor. Bu noktada hasar görmüş saçlar, sağlıklı bileşenler ve yüksek konsantrasyonlu besinler ile yoğun bakıma ihtiyaç duyar. Protein açısından zengin kinoa ekstresi ve LLP proteini içeren Aromatica Quinoa Protein Shampoo aşırı yıpranmış saçları güçlendirmek için özel olarak üretilmiştir. Çok zevkle yemediğin kinoa’nın A, B, C, D ve K vitaminlerinden, magnezyum, demir, çinko, kalsiyum ve fosfora kadar içinde yok yok! Saçlarını güçlendirmek için söz veren bu içerik kokteyli ile saçlarının gücünü şarj edebilirsin. % 96.4 doğal içeriklerle üretilen formülü silikon yerine yüksek besleyici mikro proteinler ve doğal yağlarla geliştirilerek, saçlarının onarılmasına her anlamda destek sağlıyor.

Eğer yağlı saçlara sahipsen ve saç dökülmesi sorunun varsa çözümün yine Aromatica’dan. Biotin ve pantenol’un saç derisini besleyip güçlendiren süper iki güç olduğunu bilmeyen yok. Saç köklerini güçlendiren ve saç dökülmesini durduran biberiye ile güçlerini birleştiren Biotin ve pantenol tek bir şişede, Aromatica Rosemary Scalp Scaling Shampoo’da toplandı. Saç derisindeki kan dolaşımını güçlendiren ve kökten uca daha sağlıklı saçları hedefleyen Rosemary Scalp Scaling Shampoo’nun canlandırıcı ve güçlendirici etkisi ile saç dökülmelerine karşı gardını güçlü tut!

Doğal içeriklerin gücü diye üstüne basarak anlatmamızın sebebi var. İnanması güç ama %99,5 oranında doğal içeriklerle hazırlanan Aromatica Rosemary Root Enhancer saçlarını en doğal şekilde onarmana tam destek! B7 vitamini ve biotinden oluşan özel formülüyle hassas ve kuru saç derisini besler, ince telli saçlara güç ve esneklik sağlar. Özellikle saçlarının incelerek gücünü kaybettiğini düşünenler için ideal bir bakım sağlıyor. Saç güçlendirici tonik, saç derisindeki stres ve yorgunluğu gideren aromaterapik etkisi ile bambaşka bir deneyime seni davet ediyor.

Mevsim geçişlerinde bir kabusa dönen saç dökülmelerini en az hasarla atlatman için bizden tavsiyeler bu şekilde. Bitkilerin büyüleyici gücüne inanlar için Aromatica saç bakımı konusunda seni yalnız bırakmıyor ve saç dökülmesi ile olan mücadelende en önde ilerleyen savaşçın olmaya söz veriyor.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın