İçeriğe atla

Kağıt maskeler hakkında merak ettiğin soruları yanıtladık!

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum
Kağıt maskeler artık her yerde! Tek kullanımlık, uygulaması kolay ve fiyat performans açısından oldukça avantajlı olan kağıt maskeler zengin içerikleriyle aynı zamanda çok da etkili olabiliyor! Cildin hızlıca nemlendirilmesi ve düzenli kullanımda sıkılaşarak çok daha parlak ve canlı görünmesi için tercih edebileceğin kağıt maskeler, son yıllarda dünyaca ünlü isimlerin de favorisi! Peki kağıt maskenin tam olarak olayı ne? Gerçekten de cildin ışıl ışıl olmasını sağlıyor mu?

Kağıt maske ne işe yarar?

Kağıt maske Kore güzellik rutinine ait bir uygulama. Işıl ışıl, sıkı ve pürüzsüz ciltleri ile hayranlık uyandıran Koreli kadınların güzellik rutininden doğan ve kocaman bir doğal kozmetik sektörüne dönüşen K-beauty kültürü hakkında merak ettiklerini “7 Adımda K-Beauty Felsefesi” yazımızdan öğrenebilirsin.  Gelelim kağıt maskelerin ne işe yaradığına. Aslında iki temel işlevi var. Cildinin yararlı içeriklerle ve bol bol nemle buluşmasını sağlıyor. Ancak bunu yaparken aynı zamanda da bir çeşit bariyer oluşturuyor ki bu da nem ve yararlı maske içeriğinin cilde çok daha iyi işlemesini sağlıyor. Kağıt yüzeyin içerisinde yer alan öz cilde doğrudan uygulandığından nemin havayla temas ederek buharlaşması önleniyor. Sonuç olarak o yararlı özün cildinin derinlerine gitmekten başka bir yolu kalmıyor.

Cilt bakım rutini içerisinde hangi basamakta kullanılmalı?

En etkin sonuç için kağıt maskeyi serum ya da ampulden sonra uygulamak gerekiyor. Kısaca özetlememizi istersen, aslında işe önce yüzümüzü uygun bir yağ bazlı ve ardından su bazlı temizleyici ile temizleyerek başlıyoruz (double cleansing / iki aşamalı yüz temizleme). Temizliğin ardından tonik, toniğin ardından da serum / ampul uygulaması geliyor. Serum sonrasında kağıt maske uygulamasını artık yapabiliriz. Bu aşamada kağıt maskeyi paketinden çıkarıp doğrudan yüzümüze uyguluyoruz. Cilt iyice nemi çektikten sonra sıra göz çevremizi ve tüm yüzümüzü nemlendirmeye geliyor. Son olarak, eğer dışarı çıkacaksan uygun bir güneş koruyucu sürmeyi de unutmamalısın. Çok daha detaylı bilgi için tık tık: https://blog.justinbeauty.net/kore-cilt-bakim-rutini/

Kağıt maske özü oldukça bol, bunu nasıl değerlendirmeli?

Kağıt maskelerin içerikleri oldukça yoğun. Tüm özden iyice faydalanmak için eline bulaşan özü önce yüzüne sürüp ardından maskeyi uygulayabilirsin. Bir başka alternatif olarak ise maskeyi uyguladıktan sonra maskede kalan özü dekolte kısmına, boynuna, el ve kollarına da sürebilirsin. Bu şekilde pek çok bölge bir arada nemlenir. Çünkü tutumluluk, çünkü neden olmasın?

Kağıt maskeler kaç dakika bekletilir?

İdeal süre 15 ya da 20 dakika. 30 dakikadan fazla bekletmemek gerekiyor. Kağıt maskeni çıkarmak için maskenin kurumasını beklememeli, maske kuruyken cildinde tutmamalısın. Çünkü kağıt maske kuruduğunda nemi cildinden çalmaya başlıyor. Bu nedenle hala öz varken maskeyi çıkarmalı, uyku maskesi olarak asla kağıt maskeleri seçmemelisin!

Kağıt maske ne zaman yapılır?

Sabah mı, öğlen mi, yoksa akşam mı? Sen ne zaman istersen! Eğer sabah yapmak istersen dışarıda geçecek yoğun bir gün ve makyaj rutini öncesinde daha hafif içerikli bir maske uygulamanı tavsiye ederiz. Akşamları yapacağın güçlü içerikli bir maske ise uykuda seni gençleştirmek için çalışacak hücrelerine süper bir destek olur.

Kağıt maske kaç günde bir yapılmalı?

Her gün kağıt maske yapabilirsin, bunda bir sorun yok. Ama gerçekten gerek var mı diye düşünmekte fayda var. İdeali haftada 2 kez olsa da sen istediğin sıklıkta maske yapabilir, cildinin nem ihtiyacına uygun bir kullanım rutini oluşturabilirsin.

Kağıt maske içerikleri neler?

Sayısız maske özü var! Kağıt maskelerde salyangoz özünden güle, meyve ve bitki özlerinden hyalüronik asite kadar yüzlerce içerik bulunabiliyor. Kullanım amacına göre sıkılaştırıcı, sivilce ve leke giderici, nemlendirici, yaşlanma karşıtı, cilt beyazlatıcı ve parlatıcı kağıt maske çeşitlerinden birini tercih edebilirsin.

Kağıt maskenin yapısı nasıl?

Kağıt maskeler son derece çeşitli. Mikrofiberden pamuğa, hidrojelden bitki liflerine kadar her türlü malzemeden yapılabiliyor. Genelde içeriğin dokuda payı büyük. Daha ağır malzemeler için hidrojel gibi daha dayanıklı dokular tercih edilirken, hafif özler için pamuklu dokular yeterli olabiliyor. Kağıt maske seni nasıl hissettiriyor o da çok önemli. Yüzünde soğukluk hissi veren bir maske türünü sevebilir ya da tercihini daha hafif kağıt maskelerden yana kullanabilirsin. Sen nasıl istersen!

Kağıt maske önerisi

Mizon “Joyful Time Essence” serisi

Bu seri, “nem jel matrisi” adı verilen bir teknoloji ve birbirinden etkili doğal içeriklerle üretilmiş maskeleri içeriyor. Nane, Barbados kirazı, zeytin, hyalüronik asit, bambu, yeşil çay, arı sütü, aloe, su, salatalık, gül, çilek, su, Acai üzümü, salyangoz ve vitamin bazlı maske çeşitleri cildi anında nemlendirmek ve canlandırmak açısından oldukça etkili. Hafif yapıları nedeniyle gündüz bakımında tercih edebilirsin. Joyful Time Essence maskelerini incelemek için tıkla > Bizim bu seride en çok beğendiğimiz maskeler hyalüronik asit, salyangoz ve vitamin maskeleri:
  1. Hyalüronik asit maskesi: Zengin hyalüronik asit içeren formülü sayesinde cildi anında nemlendiriyor ve nem kaybından koruyor.
  2. Salyangoz maskesi: Bu maske sıkılaştırıcı özelliğiyle öne çıkıyor. İçeriğindeki salyangoz özü ile cilt bariyerinin güçlenmesinde ve cilt elastikiyetinin artmasında etkili.
  3. Vitamin maskesi: Bu maskenin süper gücü ise cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olmasından kaynaklanıyor. Cildi hem nemlendiriyor hem de çok daha ışıltı bir görünüm elde etmeyi kolaylaştırıyor.

Benton Aloe Soothing Mask Pack

Bu maske özellikle yatıştırıcı özelliğiyle öne çıkıyor. Çay yaprağı ve aloe vera ile cildi tahriş etmeden canlandırıyor ve nemlendiriyor. Acilen nemlenmesi gereken kuru, hassas, kaşıntılı veya yağ/nem dengesi zayıf bir cildin varsa mutlaka dene. Benton Aloe Yatıştırıcı maske için tıkla >

Benton Snail Bee High Content Mask

İçeriğinde salyangoz özü bulunan bu pamuktan üretilmiş maske, zarar görmüş cildin iyileşmesine ve yenilenmesine destek sunuyor. Cilt tonunun düzelmesinde oldukça etkili. Üstelik içeriğindeki arı zehri sayesinde ince çizgilere karşı da mücadeleci. Akne sorunları yaşayanlara ayrıca tavsiye ettiğimizi vurgulayalım. Benton Salyangoz Özlü Maske için tıkla >

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın