İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Propolisin Cilde Faydaları Nelerdir?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Propolis, K-Beauty denince akla gelen en önemli içeriklerden biri! Bal ile birlikte de sık sık kullanılan, adeta doğanın mucizesi denebilecek özellikleri olan propolis, kesinlikle daha yakından tanınmayı hak ediyor. Tüm cilt tiplerinin sevgilisi bu yıldız içerik, popülaritesinin hakkını veriyor!

Peki propolis tam olarak nedir? Propolis, arıların kovanlarını korumak için ürettikleri maddenin ta kendisi. Binbir çeşit çiçeği ve tomurcuğu gezen arılar, bu bitkilerden elde ettikleri reçineyi işleyerek propolis haline getiriyor. Arılar propolisi tam olarak hangi sebeple üretiyor dersen, propolisin onlar için de pek çok işlevi var.

propolis-cilt
 • Propolis, arı kovanlarını sağlamlaştırmak için biçilmiş kaftan. Kovandaki çatlakları onarmak ve kovanı dış etkenlere karşı korumak, propolisin bir numaralı işlevi.
 • Bu madde kovanı sterilize etmek için de ideal. Antimikrobiyal özelliği sayesinde kovanda oluşabilecek mikropları yok ediyor.
 • Bal peteklerinin hijyeninin sağlanmasında ve güçlenmesinde de kullanılıyor.

Propolis Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Geldik propolis ve cilt bakımı ilişkisine… Böylesine doğal ve böylesine işlevsel bir maddenin cildimizde de harikalar yaratacağını artık biliyoruz. Kore cilt bakımı rutinlerinin ayrılmaz parçalarından biri olan propolisli ürünler, tüm K-Beauty severlerin odağı olmuş durumda. Çünkü propolisin cilt bakım rutinimize katkısı tam da hayal ettiğimiz gibi.

balin-yuze-faydalari
 • B1, B2, C ve E vitaminleriyle gerçek bir vitamin deposu. Demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve bakır da içeren bu arı ürünü, cilt için önemli bir şifa kaynağı.
 • Antienflamatuar, antifungal, antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip olan propolis, aynı zamanda antioksidan etkiye de sahip! Cildimiz daha ne isteyebilir?
 • Cilt bariyerini güçlendirmek için son derece iddialı bir içerik. Tıpkı kovanı güçlendirdiği gibi, cildimizi de zararlı dış faktörlere karşı koruması için propolise güvenebiliriz!
 • Antibakteriyel ve antienflamatuar etkiye sahip olduğundan iltihaplanma, akne ve sivilce problemlerine karşı imdadımıza yetişiyor. Ciltte oluşan kızarıklıkları yatıştırmak ve cilt lekeleri ile savaşmak için propolisin onarıcı ve yenileyici gücünden yardım almak harika bir fikir.
 • Cildi neme doyurmak için de ideal! Üstelik cildi nemlendirmekle kalmayıp yağ - su dengesini de kontrol altına almaya yarıyor.

Propolis İçeren Ürünlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Propolis böylesine şifalı bir maddeyken, cilt bakım rutinimizde yer almayı kesinlikle hak ediyor. Hazırladığımız bal ve propolis koleksiyonu, her cilt tipine uygun ürünler içeriyor. Böylece tüm ciltler propolisin sunduğu mucize ile canlanıyor, yenileniyor ve sağlıklı bir ışıltıyla göz kamaştırıyor!

propolis-cilt

Propolisli ürünler arasında yok yok. Nemlendirici krem, ampul, tonik, gece maskesi, sivilce sonrası leke ve kızarıklık kremi… Cildinin ihtiyacını belirleyip propolisi rutinine katmak için çok fazla seçeneğin var. Eğer Kore cilt bakım ürünleri arasından bizim favorilerimizi soracak olursan…

Cosrx Full Fit Propolis Light Ampoule

cosrx full fit propolis light ampoule

İşte akla gelen ilk ürün! Cosrx Full Fit Propolis Light Ampoule, içerdiği siyah arı propolisi ile cildinle buluşturabileceğin en büyük şifa kaynaklarından biri.

 • Cildini beslemek, nemlendirmek,
 • Cilt bariyerini güçlendirmek ve sebum üretimini dengelemek,
 • Cildine sağlıklı bir ışıltı katıp pürüzsüz bir görünüm kazandırmak.
 • Antienflamatuar özelliği ile sivilce ve akne problemine karşı mücadele etmek,
 • Kızarmış cildi sakinleştirmek ve çok daha fazlası için, propolis içeren cilt bakım ampulüne güvenebilirsin!
cosrx full fit propolis synergy toner

Cosrx Full Fit Propolis Synergy Toner

Cosrx Full Fit Propolis Synergy Toner, siyah arı propolisi ve bal özü ile geliştirilen bir mucize. Doğanın en ünlü yatıştırıcı içeriklerini cildimizle buluşturan formülü, sivilceden cilt lekelerine, aklına gelebilecek pek çok cilt problemine karşı savaşan bir süper kahraman gibi!

Daha güçlü, canlanmış, ışıl ışıl, nemli, sakin ve eşit bir cilt görünümü için cilt bakım rutinine katabileceğin propolisli tonik, rutininin en özel aşamalarından biri olmaya aday.

Cosrx Propolis Light Cream

Cosrx propolis light cream

Cildini propolisle şımartmaya karar verdiysen, aynı anda hem propolis hem arı sütü özü hem de bal özü içeren Cosrx Propolis Light Cream’i mutlaka denemelisin! Hafif formülüyle cildi beslemek, yatıştırmak ve nemlendirmek için özel olarak geliştirilen jel dokulu krem, cildinde yağlı bir his yaratmadan gün boyu devam eden bir nemlendirme deneyimi için mükemmel bir seçenek.

Cilt elastikiyeti artmış, yumuşacık ve dolgun bir cilt görünümü için antioksidan zengini Cosrx Propolis Light Cream’e bir şans ver! İddia ediyoruz ki cilt bariyerini onaran etkisine bayılıp propolisli nemlendiriciyi cilt bakım rutininin en vazgeçilmez ürünleri arasına koyacaksın.

Benton Aloe Propolis Soothing Gel

Propolisle aloe vera... Bu üründe hayat bulan iki yıldız içerik! Benton Aloe Propolis Soothing Gel, kesinlikle cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezleri arasında. Cildi besleyici ve yatıştırıcı özellikteki bu kremin faydaları arasında yok yok.

İrite olmuş cildi sakinleştirmek, akne ve sivilce lekelerine karşı savaşıp oluşan izleri hafifletmek, cildi nemlendirmek ve daha ışıltı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak… Bu jel hepsini ve daha fazlasını sunan joker bir ürün. Tüm cilt tipleri tarafından kullanıma uygun olması da cabası!

Cilt bakımı denince propolis, üzerine uzun uzun konuşulmayı en çok hak eden içeriklerden biri! Pek çok kişi balın yüze faydaları hakkında bilgi sahibi olsa da, bir diğer arı ürünü olan bu madde de popülerliğini sonuna kadar hak ediyor. Peki sen rutinine hangi ürünü eklemeyi düşünüyorsun?

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın