İçeriğe atla

Papatya'nın Faydaları Nelerdir?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Papatya, yalnızca görünümüyle değil, aynı zamanda faydalarıyla da baş tacımız olmayı hak eden çiçeklerin başında geliyor. Son derece yaygın olan ve sık sık denk geldiğimiz, belki yapraklarıyla papatya falı bile baktığımız bu çiçek, tıpkı gül gibi eşsiz etkilere sahip. K-Beauty’nin vazgeçilmezleri arasında yer alan papatyanın, Osmanlı saraylarında bile çokça sevilip kullanıldığını biliyor muydun? İstersen ünü tüm dünyaya yayılan papatyanın faydalarını birlikte inceleyelim ve onu biraz daha yakından tanıyalım.

Papatya'nın Cilde Faydaları Nelerdir?

Papatya'dan elde edilen özler, uçucu yağlar ve çeşitli ekstreler özellikle konu cilt bakımı olunca bir hayli iddialı. Genellikle papatya kremi olarak kullanılması yaygın olsa da, K-Beauty dünyası onu cilt bakım rutinlerinin farklı aşamalarında da kullanılabilen bir içerik olarak geliştirdi. Peki neden cilt bakım ürünlerimizde papatyanın olmasını isteyelim? İşte bu sebeplerin başlıcaları:

  • Papatya özü ve yağı, vitamin ve mineral açısından çok zengin. Dolayısıyla cildimiz için çok besleyici!
  • Papatyalar antienflamatuar etkiye sahip. Böylece cilt üzerindeki iltihaplanmaya karşı etkin bir biçimde savaşıyor.
  • Antiseptik etkisiyle alerji, egzama ve akne gibi cilt problemlerine karşı mücadele ediyor.
  • Cildi sakinleştiren etkisiyle özellikle ciltte kızarıklık sorunu yaşayanların imdadına koşuyor.
  • Cildi rahatlatıyor ve dinlendiriyor.

Gördüğün gibi papatyanın on yaprağında on marifet diyebiliriz!

Papatya Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Papatyalı cilt bakım ürünleri genellikle papatyalı krem olarak karşımıza çıkıyor ve kızarıklık kremi olarak tercih ediliyor. Bu elbette ki papatyanın mucizevi etkilerinden faydalanmak için son derece kullanışlı bir yol. Ama bu kadar yararlı bir bitkiyi neden sadece krem aşamasında kullanalım ki? Bu nedenle ünlü K-Beauty markaları, cilt bakım rutinlerinin çeşitli aşamalarında da papatyanın faydalarına yer vermeyi uygun buluyor. Bu markalardan biri de Village 11 Factory!

Papatya İçeren Kore Kozmetik Ürünleri

Justin Beauty ailesi olarak cilt bakım rutininin tüm aşamalarında cildinin maksimum fayda sağlayacağı ürünleri bir araya getiriyoruz. Papatya içeren ürünlerimize göz at:

Eğer papatya içeriğinin senin için doğru tercih olduğunu düşünüyorsan, hem bu ürünleri hem de seçkimizde yer alan diğer cilt bakım ürünlerini keşfetmek için vakit kaybetme!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın