İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

2021 Kore Cilt Bakımı İpuçlarını Sizler İçin Derledik

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

2021 yılına hızlı bir giriş yaptık! 2021 yılında cilt bakımımıza özen göstermek için aldığımız kararlar adına 2021 Kore Cilt Bakımı İpuçları dosyasını açmış bulunuyoruz... Biliyorsun ki esaslı bir cilt bakımı gerçekleştirmenin sırrı, öğrenmekten ve keşfetmek geçiyor. Bu sebeple tüm dünyayı kasıp kavuran kore kozmetiği ipuçlarını ve son gelişmeleri seninle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!

Cilt Temizliğinde İlk Adım: Yağ Bazlı Temizleyiciler Revaçta!

Dünyaya çift aşamalı temizliğin önemini öğreten Kore cilt bakımı, 2021 yılında da yağ bazlı temizleyicilerin haklı ünüyle ön planda! Gece cilt bakımı rutininde kullanman tavsiye edilen yağ bazlı temizleyiciler, makyajı, güneş kremini, aşırı yağı ve kirleri cildinden söküp atmak için ideal bir tercih. Centella asiatica, Hyalüronik asit ve çeşitli bitkisel yağlar gibi birçok yıldız içerikle üretilen bu temizleyiciler, cildini gerip kurutmak yerine nemli bırakarak farkını ortaya koyuyor!

Cilt Temizliğinde İkinci Adım: Su Bazlı Temizleyici Olmazsa Olmaz!

Yağ bazlı temizleyicinin üzerine su bazlı temizleyici kullanmak, Kore cilt bakımı felsefesinin en temelini oluşturuyor. Elbette ki bu çift aşamalı temizlik kuralı, senin cilt bakım rutininin de temelini oluşturmak durumunda! Neden mi? Yağ bazlı temizleyici ile çözülemeyen ve suyla arındırılan kirleri su bazlı temizleyiciler ile cildinden arındırmak, daha sağlıklı ve ilerleyen aşamalardan daha yüksek verim elde edebilen bir cilt için son derece büyük önem taşıyor.

su bazlı temizleyici

Yatıştırıcı Tonikler, 2021 Yılının Vazgeçilmezi

2021, yatıştırıcı içeriklerin öne çıktığı ve göz kamaştırdığı bir yıl olacağının sinyallerini şimdiden veriyor! Kore cilt bakımı ürünleri arasında her cilt problemine uygun tonikler olsa da, cildi yatıştıran ve sakinleştiren tonikler tüm dünyanın göz bebeği olmuş durumda. Biliyorsun ki Kore kozmetiği, cilt bariyerine büyük önem veriyor. Bu sebeple cilt bariyerini destekleyen, cildi güçlendiren, besleyen ve yatıştıran onlarca ürün seçeneği mevcut. Propolis, Centella asiatica, salyangoz özü, gül özleri, yeşil çay… Cildini yatıştırmak için seçebileceğin onlarca Premium içerik ve tonik var!

yeşil çay cilt bakımı

Kore Cilt Bakımının Vazgeçilmezi Esanslar Ne İşe Yarar?

Esanslar, Kore cilt bakımı sayesinde popüler olan en önemli bakım aşamaları arasında yer alıyor. Tonikten daha yoğun ama ampullerden daha hafif bir sonuç veren seanslar, her türlü cilt problemine yanıt verebilen, özelleştirilmiş ürünler. Cildini nemlendirmek, sakinleştirmek, cilt lekeleri ile savaşmak, cilt sıkılaştırıcı etki göstermek… Esanslar sana bakım rutinini tamamlayan tüm bu etkileri sunabilecek güçte!

2021 yılında fermente içeriklerin ön plana çıktığını önceki yazımızda belirtmiştik. İster fermente içerikler ister diğer popüler bileşenlerle geliştirilmiş olsun, bir cilt bakım esansına rutininde mutlaka yer vermelisin!

cilt bakımı esans

Cilt Bakım Ampullerini Hangi Aşamada Kullanmalısın?

Kore cilt bakımı ile yeni tanıştıysan, cilt bakım rutinini düzenlerken biraz kafan karışabilir. Şu kuralı unutma: ürünleri her zaman en hafif olandan en yoğun olana doğru uygulamalısın. Bu sebeple cilt bakım ampullerini esans sonrasında kullanman oldukça mantıklı. 2021 yılına damgasını vuran maskne yani maske kaynaklı sivilce ve aknelere karşı, iltihap önleyici ve antibakteriyel yüz serumu ve ampuller ile savaş açabilirsin!

yüz serumu ve ampuller

2021 ve Tüm Yılların Vazgeçilmez: Nemlendiriciler!

Nemlendiricilerin popüler olmadığı bir yıl düşünebiliyor musun? Açıkçası biz düşünemiyoruz! Nem, cildimizin en önemli hayat kaynağı ve nemlendirinin kullanılmadığı bir Kore cilt bakımı rutini hayal dahi edilemez. K-Beauty, her cilt tipine uygun nemlendirici kremler ile sınırsız bir derya gibi! Justin Beauty ailesi olarak tüm dünyayı kasıp kavuran, cildi neme doyurduğu kadar çok yönlü bakımlar da gerçekleştiren nemlendirici seçeneklerini seninle buluşturuyoruz. Tek ihtiyacın olan cilt tipini ve cilt problemlerini belirlemek. İddia ediyoruz ki düzenli bir şekilde nemlendirici uygulamak, cildine yapacağın en büyük yatırımlardan!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın