İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kore Cilt Bakım Rutini

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Her cilt özeldir, dolayısıyla cilt bakımınız size özel olmalı. Cilt bakım rutininizi oluştururken işin sırrı hangi adımın ne işe yaradığını bilmek ve doğru sırayı takip etmek. Rutininizin kaç adımdan oluşacağı size ve ihtiyaçlarınıza kalmış…

Başlangıçta Kore cilt bakım rutinleri yorucu gözükebilir. 10 ve hatta daha fazla adıma kadar çıkabilen bu rutinlerin asıl özelliği tamamıyla kişiselleştirilmiş bir rutin oluşturmanıza izin vermesi. Aslında hangi ihtiyaç için nasıl bir adım izleyeceğinizi bilmek işinizi çok daha kolaylaştıracak. İhtiyaçlarınızı belirleyin, doğru sırayı takip edin ve tıpkı bir yapbozun parçalarını bir araya getirir gibi, cildiniz için en uygun adımları birleştirerek kendi rutininizi oluşturun!

GÜNLÜK RUTİN

#1 TEMİZLEME

Doğru bir cilt bakımının ilk adımı her zaman cildimizi iyi ve derinlemesine temizlemekten geçer. Kore cilt bakımı ise bunu 2 adımda yapmayı uygun görüyor. Öncelikle cildimizi YAĞ BAZLI temizleyicilerle sebum, makyaj, kir, güneş koruma faktörleri kalıntıları gibi istenmeyen maddelerden arındırıyoruz. Bu aşama, ciltteki kirliliğin cildi yormadan ve kolayca çıkmasını sağlayacak. 2. Etapta kullanılan SU BAZLI temizleyiciler ise cildimizi bu maddelerden ve yağ bazlı temizleyiciden arta kalanlardan temizlerken, cildimizi daha yumuşak ve bakıma hazır hale getirir. Temizleyici ürünlerini gör!

#2 TONİK

Skin, Softner ya da Refresher olarak da bilinen tonik cildi hazırlama görevi görür. Cildin pH seviyesini dengeler ve cildi hafifçe nemlendirir. Böylece cildin sonraki uygulamaları çok daha iyi absorbe etmesini ve maksimum verim almamızı sağlar. Cildimizi bir sünger gibi düşünelim, kuru ve sertleşmiş bir cildin emilimi çok daha düşük olacaktır. Oysa tıpkı ıslak bir süngerin absorbe etme gücü gibi, tonik uygulanan cildin nemlendirilmesi ve beslenmesi oldukça kolaylaşır. Tonik ürünlerini gör!

#3 ESANS

Esanslar Kore cilt bakımının kalbi, temeli olarak düşünülür. Seruma göre daha az yoğunlukta olan esans, kendisinden sonra gelecek olan serumun etkisini tamamlamak için vazgeçilmez bir görev alır. Cildimizi onarır, nemlendirir, yeniler ve serum için ideal emilim koşullarının oluşmasını sağlar. Esans ürünlerini gör!

#4 SERUM/AMPUL

Cildimizi tedavi zamanı. Serumlar cilt tipine, sorununa göre özel etkilere sahiptir. Her serum / ampul özel bir işleve sahip olduğundan bu adımdaki tercihlerimiz tamamıyla kişisel ihtiyaçlarımıza göre şekillenmeli.İnce çizgiler, elastikiyet kaybı, hiperpigmentasyon, dehidrasyon, akneler, cilt tonu… Bu aşamada beklentilerimize ve sorunlarımıza uygun tercihlerde bulunmalıyız. Serum & Ampul ürünlerini gör!

#5 NEMLENDİRME

Göz Çevresi
Bildiğimiz üzere göz çevremiz cildimizdeki en hassas bölgedir. Bunun sebebi ise epidermis tabakasının göz çevresinde çok ince olması. Bu durum göz çevremizin kolaylıkla nem kaybına uğramasına sebep olur. Dolayısıyla göz çevresi için özel olarak oluşturulmuş formüllere ihtiyaç duyarız. Göz kremlerini göz çukurunun tamamına, göz pınarlarına dikkat edecek şekilde yüzük parmağımızla ve hafif hareketlerle uygulamalıyız. Göz çevresi ürünlerini gör!
Cilt
Cilt tipimize uygun nemlendiriciyi seçmek bakım rutinimizdeki en önemli adımlardan. Cildimizi doğru bir şekilde nemlendirmek sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı. Nemlendiricimiz ayrıca cilt için bir bariyer görevi görür; uyguladığımız tüm faydalı içeriklerin uzaklaşmasını, buharlaşmasını önler, onları ve yararlarını cildimize hapseder. Sabah ve gece, nemlendiricilerimizi tüm yüze ve boyun bölgesine uygulamak, bakımımızın en kritik ve tamamlayıcı adımlarından. Cilt ürünlerini gör!

#6 Güneş Koruma

Gündüz dışarı çıkarken mutlaka ama mutlaka bir güneş koruyucu kullanmalıyız! Cildimizi erken yaşlanmaya ve zararlı UV ışınlarına karşı korumanın en etkili yolu, gündüz cilt rutinimizi mutlaka bir güneş kremi ya da SPF içeren bir BB/CC krem veya kompakt cushion ile tamamlamaktır. Güneş ürünlerinin Kore’de bu kadar popüler olmasının bir sebebi var… Güneş korumasını sadece kavurucu yaz günleri için düşünmek büyük bir hata olur. Güneş koruma ürünlerini gör!

Ek Adımlar

Bazı adımlar günlük bakım rutininizin bir parçası olmasa da; ihtiyaçlarınız doğrultusunda haftada birkaç kez başvurabileceğiniz, tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar olarak düşünülmelidir.

Peeling
Tıkanmış gözeneklerimizi açmak, cildi ölü deri hücrelerinden arındırmak ve cildimizi yenilemek için peeling çok önemli. Aksi halde yaptığımız uygulamalar cildimize tam olarak işleyemez ve etkisiz kalır. Haftada birkaç kez peeling yapmak daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için önemli bir anahtar. Kore, cildi tahriş etmeyen ve doğal yollarla üretilen peeling çözümleriyle bilinir. Bu adım genellikle temizlik ile tonik adımları arasında uygulanır. Peeling ürünlerini gör!
Maske
İşte Kore güzellik kültürünün ruhunu temsil eden ve en eğlenceli adım! Söz konusu Kore olunca her ihtiyaca özel çeşitli maskeler bulabiliriz. Cildi derinlemesine besleyen ve cilt sorunlarına özel olarak odaklanmış maskeler, bakım rutininin en etkili adımlarından. Maskeleri güzelliğimiz ve sağlığımız için yaptığımız 15-20 dakikalık meditasyonlar olarak düşünebiliriz. Haftada birkaç kez kullanılabileceğimiz gibi ihtiyaca göre her gün farklı bir maskeyi cilt rutinimize adapte edebiliriz. Bu adım, en etkin sonuçlar için serum / ampul uygulaması sonrası uygulanmalı. Maske ürünlerini gör!
GECE BAKIM
Gerçek anlamda güzellik uykusu! Gece bakımının en iyi yanı cilt yenilenmesinin en etkili olduğu saatlerde cildimizi desteklemesi. Gece boyunca cildimize nüfuz eden gece bakım maskeleri bir krem gibi gözükse de bambaşka işlevlere sahip. Aktif içerikler sayesinde gece bakım maskeleri tüm gece bizi istediğimiz sonuçlara yaklaştırmak için çalışır. Haftada birkaç kez ihtiyaçlarımıza uygun bir gece maskesi kullanmak, düşünmemiz gereken adımlardan. Genellikle gece cilt bakım rutininin son aşamasında kullanılırlar. Maske ürünlerini gör!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın