İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kış Aylarına Yaklaşırken İhtiyacınız Olan Kış Bakım Rutini

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Kış bakım rutini, kış aylarının gelip çattığı bu günlerde üzerinde özenle durulması gereken konuların başında geliyor. Biliyorsun ki cilt bakımı, mevsimlere göre değişip gelişmesi gereken bir dizi adımdan oluşuyor. Yazın kullandığımız ürünler kış mevsimine uymuyor veya kışın kullandığımız ürünlerin bazıları mevsim geçişlerinde bile cildimize ağır gelebiliyor! Cildimizde istenmeyen sonuçlara davetiye çıkarmamak için etkili bir kış bakım rutini düzenlemesi şart.

Peki kış aylarında cilt bakımı tam olarak nasıl yapılmalı? Bu soruyu cevaplamadan önce kış mevsiminin cildimizde yarattığı değişimlere değinmek yerinde olur.

  • Kışın kuruyan cilt, soğuk havanın en zorlayıcı sınavlarından biri!
  • Kuruyan cilt zaman içerisinde daha da yıpranıyor ve çatlıyor.
  • Dolaşım sisteminin iç organları koruma altına alması sebebiyle, cilt yüzeyinde kan akışı azalıyor ve cilt donuk ve bir görünüme sahip oluyor.
  • Yaşanan hava kirliliği de cildimizi olumsuz yönde etkiliyor.
kis aylarında cilt bakimi

Kışın Cilt Neden Kurur?

Kış bakım rutininin bir numaralı odak noktası: nem, nem, nem! Soğuk havanın etkisiyle kuruyan cildimize yapabileceğimiz en büyük iyilik, onu neme doyurmak. Kış aylarının cilt üzerindeki olumsuz etkisi, cildimizin devamlı olarak rüzgarlı, soğuk ve kuru havaya maruz kalmasından kaynaklanıyor. Havada bulunan nem miktarının azalması da cildimizin nemsizlik problemi ile boğuşmasına yol açan bir etken.

Soğuk havanın cildimizde yaratttığı tahribat yalnızca cildin nem oranını düşürmekle de sınırlı değil. Cilt bariyerimizin zayıflaması, diğer cilt problemlerine de davetiye çıkarıyor. Cildimiz kuruluktan kaynaklanan gerilmelere, pullanmalara ve çatlamalara maruz kalabiliyor. Bu sorunlar, zaman zaman egzama gibi cilt problemlerine bile yol açabiliyor.

kuru cilt bakimi

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Geldik iyi haberlere… Kabul etmeliyiz ki kışın kuruyan cilt özenli bir bakım istiyor fakat bu sorunun üstesinden gelmek o kadar da zor değil. Etkili bir kış bakım rutini ile, bütün bu saydığımız faktörleri geride bırakmak ve kış aylarını da canlı, sağlıklı ve yumuşacık görünen bir cilt ile geçirmek mümkün.

Kuru cilt tipi için kış bakım rutininde mutlaka bir adet hem besleyici hem de nemlendirici krem olmalı. K-Beauty felsefesi nemlendirici aşamasını son derece önemsediğinden, hemen her cilt tipinin kolaylıkla anlaşabileceği onlarca özel içerikle geliştirilmiş nemlendirici kremler mevcut. Burada size tavsiyemiz, kış mevsiminin zararlı etkisinin yalnızca yüzümüzde yaşandığı gibi bir yanılgıya düşmemeniz. Kış aylarında el bakımı da en az cilt bakımı kadar önemli! Bu sebeple bakımı bir bütün olarak düşünmek, kuru ve çatlak el ve cilt problemleri ile karşılaşmamızı engellemek için ideal.

kis aylarinda cilt bakim

Hassas cilt tipleri de kış bakım rutini geliştirirken son derece özenli davranmalı. Hassas cilt sahiplerinin her türlü hava koşulunda ciltlerini sakinleştirmeye ve kontrol altında tutmaya ihtiyaç duyduğunu söylemek yalan olmaz. Üzerine bir de soğuk havanın kurutucu etkisi eklendiğinde, cildin çok daha kolay kızarıp tahriş olması kaçınılmaz. Neyse ki Kore cilt bakım ürünleri, cildi sakinleştirmeye yarayan sonsuz seçeneğe sahip. Yatıştırıcı içeriklere sahip nemlendirici kremler ve çeşitli cilt bakım yağları, kış mevsimi boyunca tıpkı kuru ciltlerin olduğu gibi hassas ciltlerin de kurtarıcısı oluyor.

Tüm Cilt Tipleri İçin Kış Bakım Rutini

Elbette ki nemlendirici krem kullanmak, yalnızca kuru ve hassas cilt tipleri için değil, tüm ciltler için son derece büyük önem taşıyor. Cilt bariyeri ve nem dengesi odaklı kremler ile cildimizi güçlendirmek ve cildimizi soğuk havanın yıpratıcı etkilerinden korumak için cilt tipimize uygun bir nemlendirici seçmemiz şart.

kisin cilt bakimi

Kış bakım rutini oluştururken tüm cilt tiplerine gerekli olan bir diğer ürün de elbette ki güneş kremleri! Güneş kreminin ne kadar önemli olduğunun altını yaz-kış farketmeden her mevsimde çizmemiz gerek. Kışın güneşin yakıcılığını hissetmesek bile, zararlı UV ışınlarının hala cildimize ulaştığını unutmamak gerek. Bu sebeple kış bakım rutininin ayrılmaz bir parçası olarak güneş kremini değerlendirmekte de fayda var! Kaç aşamalı bir Kore cilt bakımı uyguluyor olursan ol, gündüz rutininin son aşaması mutlaka güneş kremi olmalı.

Kış bakım rutini için bizim önerilerimiz bunlardan ibaret. Peki senin kış bakımı için özellikle dikkat ettiğin noktalar neler?

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın