İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Justin Beauty ile Dünya Günü’nü Kutla!

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Hepimizin Dünya Günü kutlu olsun! Her yıl 22 Nisan tarihinde kutladığımız Dünya Günü, küresel etkinliklerle sürdürülebilirlik düşüncesinin daha çok insana benimsetilmesini hedefliyor. Özellikle çevresel sürdürülebilirlik konusuna odaklanan etkinlikler, her sene yeni bir tema ile organize ediliyor. Bu senenin ana teması “Restore Our Earth”. Yani, “Dünyamızı eski haline döndür”!

Dünya Günü (Earth Day) Nedir?

22 Nisan Dünya Günü, 1970 yılında ABD’de başlatılan çevresel farkındalık günüdür. ABD’de 20 milyon kişinin katılımıyla gerçekleşen ilk Earth Day etkinlikleri, tarihin en büyük tek günlük toplu gösterisi olma özelliğini koruyor. Söz konusu 20 milyon, o yıllarda ABD nüfusunun %10’una karşılık geliyordu! Bu başarının ardından Dünya Günü bir gelenek haline geldi. Gösterilere katılan kişi sayısı, 1970’ten beri 1 milyar kişiye ulaşmış durumda. 193 ülkeden gelen katılımcılar, gezegenimizin geleceği için küresel seviyede oluşan birlikteliği yansıtıyor.

Dünya Günü, tek bir günden ziyade bütün bir haftaya yayılan etkinlikler ile desteklenir. 22 Nisan haftası gerçekleştirilen konferans ve çalıştaylar; bireysel, sektörel ve devletler seviyesinde iş birlikleri için bir fırsat. Özellikle Dünya Günü gündeminin ana başlığı iklim değişikliği forumlarına artık gençlerin liderlik ettiğini görüyoruz. Bu da çevresel sürdürülebilirlik hareketinin her geçen sene daha dinamik çözüm ve inovasyonlarla desteklenmesi demek!

2020 yılında COVID-19 önlemleri kapsamında 100 milyon insan Dünya Günü için online platformlarda bir araya geldi. 2021’de de Greta Thunberg gibi genç iklim aktivistlerinin katılımıyla online zirveler düzenlenecek ve iklim değişikliği eğitimi konusu ön plana çıkacak.

Dünya Günü için evde neler yapabilirsin?

Elbette daha sürdürülebilir hayat alışkanlıklarına doğru bir adım atarak! Bu Dünya Günü, “Sürdürülebilirlik nedir?” diye sor ve senin için ne anlam ifade ettiğini bul. Kendi yaşamında ve çevrende değişim başlatarak başkalarına ilham ver!

Dünya Günü dönüşümüne başlaman için işte sana önerilerimiz:

  • Duş süreni kısalt, sıklığını azalt! Sıcak duş keyfinden kolay vazgeçilmediğini anlıyoruz. Ancak klasik duş başlıklarının dakikada 15-20 litre su akıttığı bir gerçek. Bu da 10 dakikalık bir duşun bile 200 litre su harcadığı anlamına gelir! O halde sabunlanırken suyu kapat, daha uzun aralıklarla duş al ve süreni verimli kullan!
  • Bulaşıklar, bulaşık makinesine! “Sudan geçireyim” derken her yıkamada 57 litreye kadar su israfı yaratıyoruz. Bu yüzden tabaklardaki kalıntıları çöpe süpür, bulaşık makinene güven ve yıkama işini ona bırak.
  • Nereye gidersen git, çantandan çatal kaşığı eksik etme! Her yıl üretilen 380 milyon ton plastiğin %50’sini tek kullanımlık plastikler oluşturuyor. Bu üretimin en az 8 milyon tonu da parçalanarak okyanuslarda ve tabağındaki balıkta son buluyor. Dışarıdan yemek söylediğinde plastik çatal bıçak getirmemelerini isteyerek bu acı sona engel olabilirsin!
  • Evde atıkları azalt ve ayrıştır! Piller, elektronik atıklar, atık yağlar, ilaçlar… Hepsi ayrı ayrı biriktirilip bağlı olduğun belediye tarafından toplanmalı! Gıda atığına gelince… kompost haline getirip kendi sevimli, küçük bahçende kullanmaya ne dersin?

Justin Beauty ile Sürdürülebilir Kozmetik Anlayışı

Çevresel sürdürülebilirlik düşüncesini yaymayı amaçlayan Dünya Çevre Günü, hayatın her alanında daha sürdürülebilir alışkanlıklar geliştirmenin önemini hatırlatıyor. Daha az enerji ve doğal kaynak kullanmaya özen gösteren sürdürülebilir ürünler tercih etmek değişimin ilk adımı. Öyleyse kişisel dönüşümü kişisel bakım ile başlatalım! Sürdürülebilirlik için Dünya Günü etkinliklerini çevre dostu Kore kozmetiği ile birleştir!

Aromatica Organic Aloe Vera Gel - Organik Aloe Vera Jeli

Dünya Günü kişisel bakım dönüşümüne yatıştırıcı Aloe vera ile başla! Sürdürülebilir tarım yöntemleriyle yetiştirilen Aloe vera, Aromatica tarafından %50 geri dönüştürülmüş PET materyal kullanılarak şişelendi! Jel formülünün cilt için güvenliği ise EWG sertifikasıyla tescillendi ve her mevsim cildine sağlık katmaya hazır!

Benton Deep Green Tea Toner - Yeşil Çay Tonik

Formüllerini bitkisel ve doğadan gelen içeriklerle geliştiren Kore kozmetiği markası Benton, Deep Green Tea serisiyle hassas ve mat cildini canlandırıyor. Yeşil çay, Centella asiatica ve Houttuynia cordata ekstrelerinin yatıştırıcı etkisi, çevre dostu kozmetik ambalaj ile buluştu! Şeker kamışından üretilen ve soya mürekkebi baskılı karton kutusu, doğada güvenle çözünmek için tasarlandı!

Mizon Honey Black Sugar Scrub - Siyah Şeker Ekstreli Yağ Dengeleyici Arındırıcı Scrub

%99.4 oranında doğadan gelen içeriğiyle Mizon scrub, çevre dostu kozmetik ile peeling yapmanı sağlıyor. Shea butter, hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı ve bal gibi EWG yeşil seviyeli içeriklerle zenginleştirilmiş scrub, siyah noktaları nazikçe eriterek cildini arındıracak.

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın