İçeriğe atla

Justin Beauty Cevaplıyor: Sağlıklı El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

Shopify API 06 Mar 2024 0 yorum

 

El ve ayak bakımı, cilt bakımı kadar önemli. Bu her ne kadar adil bir kıyaslama olmasa da her zaman bir kazanan olur değil mi?

Cildimiz sürekli göz önünde olmasına rağmen, arkada canla başla çalışan onlar! Tüm gün bir şeylerle haşır neşir ellerimiz, ayakkabının içinde oradan oraya savrulan ayaklarımız sence de birazcık ilgiyi hak etmiyor mu?!

El ve Ayak Bakımı Neden Önemli?

El ve ayaklarda en sık karşılaştığımız sorunlar, genellikle kuruluk ve pürüzler. Çünkü vücudumuzun en çok çalışan ve ne yazık ki en çok ihmal edilen kısımları...

Kış aylarında soğuyan havanın da etkisiyle ellerin ve ayakların donuk, kırmızı veya çatlak görünmesi daha olasıdır. Onları bahara kadar saklamak için eldiven ve bot giymek, kabul etmeliyiz ki etkili bir çözüm değil!

El ve ayak bakımı, estetik bir görünümün yanı sıra sağlık için oldukça önemli. Düzenli bakım yapılmayan el ve ayaklar aşırı kuruluğa, lekeye, nasıra ve sağlıksız tırnaklara yol açar.

Kuaförde ufacık bir işi halletmek bile bazen saatler alabiliyor. Hal böyle olunca da gözümüzde büyüyor ve o defter o günlük kapanıyor. Ama caymak yok!

Günlük rutinindeki küçük ama etkili adımlar, yukarıda saydığımız tüm problemlerin önüne geçebilir. Peki nasıl?

Evinin konforunda kendine zaman ayırarak sağlıklı el ve ayaklara kavuşmak mümkün.

Sağlıklı El ve Ayaklar İçin Püf Noktalar

Elleri temiz tutmak oldukça önemli ancak kullandığın antibakteriyel sabunlar cildin daha hızlı kurumasına sebep olur. Kuruluğun önüne geçmek için yoğun nemlendirme özellikli el kremleri ve el maskeleri tercih etmelisin. Çünkü yaşlılık belirtilerini hızlandıran en önemli faktörlerden biri de kuruluk.

Kuruluğa sebep olan onlarca etken var, bunlardan bazıları; mevsim geçişleri, soğuk hava, çok fazla suya maruz kalmak, cilt üzerindeki ölü deri hücrelerini iyi arındıramamak...

Cildi iyi arındıramamak, kullanılan cilt bakım ürünlerinin etkisini tam olarak gösterememesine sebep olur. Gözenekleri tıkayan ölü deri hücreleri, bu ürünlerin cildin alt katmanına ulaşmasına engel olur. Özellikle ayakta biriken ölü deri hücreleri nasırlaşmaya, nasır da çatlamaya mahkumdur. Bu sebeple tüm bunların önüne geçmek için mutlaka peeling yaparak gözenekleri iyice arındırmalısın. Gelelim nemlendirmeye!

Kuruluğun önüne geçmek için nemlendirici özelliğe sahip el kremi ve el maskesi kullanmak, uzun vadede kurtarıcın olacaktır. Eğer hassas bir cilt tipine sahipsen yatıştırıcı ve onarıcı özelliğe sahip ürünler tercih edebilirsin. Sürekli çantanda taşıyabileceğin küçük el kremleri en iyi dostun olabilir!

Kusursuz El ve Ayak Bakımı İçin Olmazsa Olmaz Peeling, Maske ve Krem Önerileri

En iyi cilt bakım ürünü, cildine iyi gelendir. Bunun için cilt tipini ve problemlerini iyi analiz etmen, sana rehber olacaktır. İşte Justin Beauty ailesinin senin için hazırladığı el ve ayak bakım ürünleri!

Village 11 Factory Relax Day Foot Peeling Mask

Çokça yorulan ve yıpranan ayakları bir haftada yumuşacık hale getiren ve tahriş etmeden derinlemesine temizleyen bir ayak peeling maskesi!

İçeriğindeki AHA bileşeni sayesinde Village 11 Factory Relax Day Foot Peeling Mask; ayakta birikip gözenekleri tıkayan ölü deri hücrelerini derinlemesine arındırır. Şeytan pençesi özü ve diğer nemlendirici bileşenler ile ayakları nemlendirip koruyan bir tabaka oluşturarak yumuşacık ayaklara kavuşmanı sağlar.

Mizon Hand and Foot Cream

K-Beauty’nin en sevilen içerikleri ile formüle edilmiş Mizon Hand and Foot Cream serisi cildini yumuşacık yapmak için seni bekliyor.

  • Snail; Mizon Hand and Foot Cream Snail özellikle soğuyan havalarla birlikte, cildin yoğun nem ihtiyacını karşılar ve yıpranmış bölgelerin onarımına yardımcı olur. Salyangoz özünün mucizevi etkisi cildin yenilenmesine ve canlanmasına destek sağlayarak kusursuz bir bakım sunar.
  • Hyaluronic; Yoğun hyalüronik asit desteğiyle zenginleştirilmiş formülü, cildi derinlemesine nemlendirir ve nemin uzun süre korunmasını sağlar. Cildinin sık sık kurumasıyla başa çıkmak için Mizon Hand and Foot Cream Hyaluronic en büyük destekçin olabilir!
  • Collagen; El ve ayaklarında elastikiyet kaybı gözlemlediysen, Mizon Kolajen El & Vücut Kremi tam sana göre! Kolajen; cildin dokusununun ve sıkı görünümünün gizli kahramanı olan bir protein. İnsan vücudundaki kolajenle büyük bir benzerlik gösteren ve balık pullarından oluşan kolajen, cildin sıkı görünümünü destekleyen mucizevi bir içerik!

El ve ayak bakımı rutininde yer alması gereken pek çok ürün var. Cilt tipine ya da ortadan kaldırmak istediğin problemlere göre daha fazla krem önerisi istersen, yorumlarda bizimle paylaşabilirsin! Justin Beauty ailesi senin için her zaman burada!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın