İçeriğe atla

Cildin için Doğru Güneş Kremini Seçiyoruz

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Havalar giderek ısınıyor, sonunda tüm kış hayalini kurduğumuz güneşli günlere kavuştuk! Gökyüzünden parıl parıl parlayan güneş ruhumuzu ısıtıp, hayat enerjimizi yükseltiyor. Sadece yaz mevsiminde değil, tüm sene boyunca her gün düzenli kullanılması gereken güneş kremlerinin önemi ise bugünlerde daha da artıyor. Kuru cilt, hassas cilt, yağlı cilt fark etmeksizin hepimizin güneş korumasına ihtiyacı var. Zararlı UV ışınlarına karşı gardını güçlendirme zamanı geldi!

Cildine uygun en iyi güneş kremini aramaya ve çevrenden bir sürü güneş kremi önerileri almaya başladıysan tam olarak doğru yerdesin. Şimdi Justin Beauty olarak hangi güneş kremine ihtiyacın olduğunu netleştireceğimiz güneş kremleri dosyasını açıyoruz!

Cilt Tonunuza Göre Yüksek Faktörlü Koruyucuları Tercih Edin!

Cilt tonunun açık ya da koyu olması, cilt tipinin kuru ya da yağlı olması güneş kremi kullanımının önünde bir engel değil. Açık tenliler kadar esmer olanların da genel cilt sağlığını korumaları için yüksek faktörlü güneş koruyucularına ihtiyacı var!

Güneşin zararlı ışınlarından cildimizi adeta bir koruma kalkanı gibi koruyan güneş kremleri sağlıklı bir cilde sahip olmak için hayati önem taşıyor. Şüphesiz her birimiz için güneş kremi kullanmak, lekesiz ve daha genç bir cilde sahip olmanın anahtarı niteliğinde. Özellikle açık tenliler, alerjik bünyeler, hassas cilde sahip olanlar, bebekler ve çocuklar için güneş kreminin önemi daha da büyük.

Güneş kreminin faydaları cildimizin genel sağlığını desteklemek için çok kıymetli. Yüz için güneş kremi kullanımı ise sadece güneş kaynaklı leke ve yanık önlemek için değil aynı zamanda cildin yağ-nem dengesinin korunması, yaşlanma karşıtı bakım sunulması için de önemli bir kriter. Cilt tonu eşitsizliklerinden şikayetçiysen, cildine uygun yüksek korumalı güneş kremi sayesinde cildindeki ton eşitsizlikleri ile mücadeleni başlatabilirsin.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

‘Tüm bunları biliyorum ama güneş kremi nasıl kullanılır emin değilim’ diye düşünüyorsan kafandaki soru işaretlerini yanıtlayalım: İki parmak kuralı! Güneşin zararlı etkilerine karşı cildine tam koruma sağlamak için iki parmak kuralı çok önemli. Orta ve işaret parmağına şerit halinde sürdüğün güneş kremini, yüzüne ve boynuna uygulamalısın.

Bir diğer önemli nokta güneş koruyucuların etkisini tamamen gösterebilmesi için güneşe maruz kalmadan 20-25 dakika önce uygulanması gerektiğini unutma. Böylece etkin maddeler cildine etkili şekilde ulaşarak cildin tarafından absorbe edilir ve güneşin zararlı ışınlarına karşı daha güçlü koruma sağlar.

‘Güneşin olmadığı günler güneş kremimi es geçebilirim’ fikri oluşmasın çünkü güneşin zararlı ışınları bulutlu havalarda dahi cildine ulaşır. Kısacası hava durumu ne olursa olsun evden çıkmadan 20-25 dakika önce güneş kremini uygula ve cildine büyük bir iyilik yap.

Kendinize En Uygun Güneş Kremini Seçin!

Seni güneşin zararlı etkilerinden korumaya söz vermiştik. Akneli ciltler, hassas ve kuru ciltler için güneş kremi tavsiyelerini derledik. Justin Beauty güneş kremi dosyamıza en etkili güneş kremlerini ekleyerek devam ediyoruz.

Kokusu ile Seni Plajda Hissettirecek Güneş Kremi İstiyorsan: Mizon Cicaluronic Non Nano Sunblock SPF50+ PA+++

Kokusu ile seni kumsalda hissettirecek güneş kremi, nano olmayan yapısı cilt yüzeyinde ağırlık yaratmadan taze ve ferah bir bitiş sağlar. Akneli ve yağlı ciltler dahil tüm cilt tiplerinin güvenle kullanıma uygundur. Hassas ciltler için de sakinleştirici etkisi ile de güneş sonrası bakım için idealdir. Güneş gördükten sonra cildini sakinleştirecek başka ürünler aramana gerek bırakmayan güneş kremi favorilerine eklenecek!

Cildim Çok Kuru Güneş Kremi Cildimi Beslesin Diyorsanız: Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50 PA+++

Cilt bakımının ekstra özen gerektirdiği bu güneşli günlerde cildinin ekstra neme ihtiyacı olduğunu unutma! Zararlı UV ışınlarına karşı kalkan görevi gören Aloe veralı güneş kremi, cildin nem bariyerini güçlenmesine destek olup nem kaybını önlüyor. Aloe yaprağı ekstresiyle formüle edilen güneş kremi cildini güneşten korumakla yetinmez, cildini besler ve nemlendirir.

Güneş Kremim Aynı Zamanda Bir Makyaj Bazı İşlevi de Görmeli Diyenler İçin: Village 11 Factory Pink Calming Tone Up Sun Block SPF50+ PA++++

Güneş koruyuculu makyaj bazı arayışındaysan, Village 11 Factory Pink Calming Tone Up Sun Block SPF50+ PA++++ ile cildine çifte etki sağlaman mümkün! Bir makyaj bazı olan güneş koruyucusu, dış etkenlerden zarar görmüş cildin yatışmasında da etkili rol oynar. Yaz günlerinde yapılan o hafif, tatlı makyaj öncesi cilt tonunu eşitler. Üstelik mini boyu ile nereye gitsen yanında!

Stick Güneş Kremi Kullanmak İsteyenler İçin: Benton Mineral Sun Stick SPF50/PA++++

Yüksek koruma etkili güneş kremi, diğer PA+ güneş koruyucularına göre 16 kat daha güçlü. Cildini güneşin zararlı ışınlarına karşı tam 12 saate kadar yoğun koruyor. Stick yapısı ile de pratik bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildine koruyucu bir duvar örmek isteyenler için harika bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın