İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Fungal Akne Nedir? Nasıl Geçer?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Fungal akne, son dönemlerin üzerinde en çok konuşulan cilt problemi olabilir! Akne ve sivilce problemi ile savaşan herkesin kafasında soru işaretine yol açan fungal akneler, tanısı konulmadığı takdirde yanlış cilt bakımı ürünleri ile daha beter hale gelmeleriyle ünlü. Bu sebeple ilk olarak fungal akne nedir sorusunu cevaplayıp ardından fungal akne nasıl anlaşılır ve nasıl geçer sorularına ışık tutan detaylı bir inceleme gerçekleştireceğiz… Fungal akneyle savaşında bilmen gereken her şey için not defterini hazırla! Başlıyoruz.

fungal akne

Fungal Akne Nedir? Sivilceden Farkı Nedir?

Fungal akne veya fungal sivilce, aslında akne veya sivilce değil! Cilt yüzeyinde mantar sebebiyle gelişen bu kabarcıkların bilimsel adı Malassezia Folliculitis. Mantar sivilce olarak da bilinen fungal akneler, aslında uzun zamandır hayatımızda olan bir kavramdı. Fakat fungal aknenin hepimiz tarafından bilinen, popüler bir cilt problemi haline gelmesi son yıllarda gerçekleşti. İşte bu yüzden kafamızda oluşan soru işaretlerini gidermek şart!

  • Fungal akne, bakteri kaynaklı sivilcelere veya hormonal aknelere benzeyebilse de, aslında oldukça farklı bir yapıda.
  • Cildin özellikle T bölgesi gibi yağlı bölümlerinde, alın, çene, sırt gibi bölgelerinde rastlanılıyor.
  • Cildin ürettiği sebum ile beslenen mantar, kıl foliküllerinde birikerek çoğalıyor.
  • Sivilce ile karıştırılan pütür pütür bir doku, kaşıntı, kızarıklık ve leke gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor.
fungal akne neden olur

Fungal Akne Neden Olur?

Fungal akne oluşumuna yol açan sebepler arasında aşırı yağlı cilt tipi yer alıyor. Bunun yanı sıra antibiyotik kullanımı, bağışıklık sistemi problemleri ve çeşitli genetik faktörler, cilt florası üzerinde olumsuz bir etki yaratabiliyor. Eğer cildinde fungal sivilce probleminin olduğunu düşünüyorsan öncelikle bir dermatoloğa danışmalısın. Ardından da fungal akneye uygun cilt bakım ürünleri ile kendine yeni bir rutin oluşturmalısın. Peki ama nasıl?

Fungal Akneli Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Antifungal ürünlerden oluşması gereken cilt bakım rutinin için Kore cilt bakım ürünleri biçilmiş kaftan! Justin Beauty olarak en etkili Kore kozmetiği ürünlerini seninle buluşturuyoruz. Fungal aknenin de dahil olmak üzere birçok cilt sorununa karşı bütüncül bir çözüm uygulayan ürünleri incelemeye hazır mısın?

Mizon Snail Recovery Gel Cream - Salyangoz Özlü Nemlendirici Günlük Bakım Jeli

Mizon Snail Recovery Gel Cream - Salyangoz Özlü Nemlendirici Günlük Bakım Jeli, karma ve yağlı cilt tipi için oldukça ideal! Fungal akneye uygun nemlendirici denince akla gelen ilk ürünlerden olan jel krem, içerdiği zengin salyangoz özü ile cildi hem nemlendirip hem de onarmak için çalışıyor.

  • Cildi yatıştırmak,
  • Cilt elastikiyetini artırmak,
  • İnce çizgi ve kırışıklıklara karşı savaşmak da sunduğu diğer faydalar arasında!

Benton Aloe Propolis Soothing Gel - Aloe & Propolis İçeren Cilt Yatıştırıcı Jel

Aloe vera ve propolisle geliştirilen Benton Aloe Propolis Soothing Gel - Aloe & Propolis İçeren Cilt Yatıştırıcı Jel, antifungal özellikli propolis ve cildi nemlendirirken sakinleştirilen aloe vera ile fungal akne ürünleri arasında oldukça önemli bir yere sahip. Hafif yapısı sayesinde yağlı ciltler tarafından bile güvenle kullanılabilen jel formül, cilt üzerinde ağırlık yaratmıyor. Cildi besleyen ve koruyan etkisi de cabası!

Cosrx Hydrium Centella Aqua Soothing Ampoule - Yatıştırıcı Centella Ampulü

Cosrx Hydrium Centella Aqua Soothing Ampoule - Yatıştırıcı Centella Ampulü, içerdiği yoğun oranda Centella asiatica, Madecassoside ve allantoin ile cilt yatıştırma denince akla gelen ilk ürünlerden biri! Fungal sivilce oluşturmayan özel formülü, diğer akne problemlerine karşı da etkili. İltihabı azaltan ve cildi besleyen ampül, cilt tonunu eşitleyip kızarıklıkları azaltmak gibi ek faydalara da sahip.

Manyo Galactomy Essence Cream - Galactomyces Fermente Bakım Kremi

Belki fermente içeriklerden kaçınıyorsun, fakat fungal sivilce probleminin bir numaralı düşmanlarından biri de probiyotik içerikler! Cilt florasını düzenlemeye yardımcı olan probiyotik ürünler arasından senin için seçtiğimiz ve fungal akneli cildinde rahatlıkla kullanabileceğin Manyo Galactomy Essence Cream - Galactomyces Fermente Bakım Kremi, içerdiği nasinamid ile cilt lekelerine karşı da savaşıp cildini aydınlatmak için çalışarak kalbini çalacak.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın