İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Cilt lekelerine karşı salyangoz kremi: Yok et, yenile, koru!

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum
Şu mucizevi salyangoz cilt bakım ürünlerini mutlaka duymuşsundur. Güzellik dünyasında devrim yaratan, birbirinden güçlü faydalarıyla yüzyıllardır kullanılan ve bağımlılık yapan salyangoz kremi çeşitleri, K-Beauty'nin cilt bakımı dünyasına yeniden kazandırdığı bir kategori. Kabuğu kırıldığında yenisini üretebilen, kendi kendisini en iyi şekilde tedavi edebilen salyangozlar, şimdi de senin lekelerini gidermek ve cildini yenilemek için göreve hazır! Peki ama nasıl? Senin için önemli olduğunu düşündüğümüz bir haber vererek lafa girelim. Hayır, salyangozlar cilt bakımı ürününe dönüşen süreçte zarar görmüyor. Salyangoz ekstresi elde edilirken kullanılan yöntemlerin hiçbiri bu süper faydalı hayvanların canını yakmıyor. Dolayısıyla güvenle kullanabileceğin bir üründen bahsetmek üzereyiz. Salyangoz özü, tahmin edeceğin üzere salyangozun salgıladığı sıvılardan elde ediliyor. Bu özle elde edilen ürünler, yara izlerine, sivilceye, yanıklara ve çatlaklara birebir olmalarının yanı sıra, cildi sıkılaştıran ve yenileyen yaşlanma karşıtı ürünler. Bunun nedeni ise salyangoz özünün birbirinden değerli ve etkili bileşenlerden oluşması. Allantoin, kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotiklerden oluşan salyangoz özü, müthiş bir tamir edici ve yenileyici! En başta da leke savaşçısı! Yazın en büyük çilesine, güneş lekelerine veda etmek için sabırsızlananlar bugünlerde en çok salyangozlu ürünleri tercih ediyor.

Salyangoz kremi kullanmadan önce zırhını kuşan!

Küçük bir uyarıyla başlayalım. Sık sık güneş lekesi sorunu yaşıyorsan cildini yeterince koruyamıyorsun demektir. Bu nedenle salyangoz kremine entegre olarak iyi bir güneş kremi kullanman şart. Eğer düzenli bir güneş kremi kullanıcısı değilsen, leke tedavisinde bahar ve kış aylarını seçmende fayda var. Bu şekilde daha az hassas bir ciltte daha etkili sonuçlar elde etmen mümkün.

Yaz biter, geriye lekeler kalır...

Her yaz hep aynı şey olur. Zaman maalesef çok hızlı geçer, tatil çabuk biter, güneş yakıcıdır ve yeniden merhaba çok da hoş gelmeyen sevgili kış... Yazın ardından kalan en somut şey ise çoğu zaman bir türlü geçmeyen, can sıkan güneş lekeleri olur. İşte bu lekelerin oluşma nedeni güneş ışınlarının lekeye neden olan pigmentleri aktive etmesi. Bizim meşhur salyangoz kremleri tam da burada sahneye giriyor, lekeye savaş açıyor, hücreleri yeniliyor ve sahneyi terk ediyor. Bunu da öncelikle içerisindeki özel bir maddeye borçlu...

Salyangoz özü içerisindeki allantoin: son leke bükücü

Salyangozlu kremlerin leke karşıtı olarak kullanılmasındaki küçük mucize allantoin maddesi. Cildin yenilenmesinde oldukça güçlü bir doğal koruyucu olan bu madde, cilt tonunun dengelenmesinde de çok etkili. Cildi hem güneş lekesi hem de sivilce izinden arındırma görevini layıkıyla yerine getiriyor. Aynı zamanda antiseptik olan bu madde, olası iltihaplanmaları da minimuma indiriyor.

Cildine özel doğal antibiyotik

Salyangoz lekelere ve izlere iyi geliyor evet, ancak çok daha önemli bir işlevi daha var. Lekelerin daha en baştan oluşmasını da önlüyor. Bunu yapmasını sağlayan ise içerisinde bulunan doğal antibiyotikler. Cilt yüzeyinde bulunan bakterilere karşı savaşan bu doğal antibiyotikler, bakteri nedeniyle oluşabilecek enfeksiyon ve iltihapların önüne geçiyor ve haliyle sivilcelerin ve aknelerin oluşmasını da önlüyor. Yani bu müthiş koruyucu sayesinde cilt lekelerine daha en baştan elveda diyorsun. 

Hangi salyangoz kremi daha iyi?

Güneş lekelerinden kurtulmak için en doğru salyangoz kremini seçmek önemli. Bunun için piyasada yer alan bilinen markaların doğal içerikli ve salyangoz ekstresi yüksek ürünlerinden tercih edebilirsin. Unutma ki, iyi bir marka demek, kullanılan salyangoz özünün en iyi kaynaklardan elde edilmesi ve en doğru teknoloji ile işlenmesi demek. Dolayısıyla cildinin zarar görmemesi adına içerisinde salyangoz özü olan her ürüne atlamamak, ürün seçiminde mesafeli ve araştırmacı olmak gerekiyor. Bu gibi temel bilgilerden hareket ederek en kaliteli salyangoz kremine çok daha kolay ulaşabilirsin. Onarıcı, yenileyici ve koruyucu etkisiyle çoktan favori cilt bakım ürünleri arasındaki yerini alan salyangoz kremleri, lekelere açtığın savaşta en büyük destekçin. Şimdi hemen küçük bir salyangoz kremi araştırmasına ne dersin? Senin için derlediğimiz bazı güvenilir ve etkili salyangoz özlü cilt bakım ürünleri burada.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın