İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Cilt beyazlatıcı ve ton dengeleyici ürün arayışında olanlar! Galactomyces içeren ürünleri duydunuz mu?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

Koreli kadınların ışıl ışıl ciltlerinden yola çıktın ve bir de baktın ki bunun en önemli nedenlerinden biri şu dünyaca ünlü K-beauty trendi, yani Kore kozmetiği ürünleri. Eğer bu müthiş cilt bakımı rutinine giriş yapmaya hazırlanıyorsan, haklı olarak kafan karışmış olabilir. Çünkü Kore güzellik dünyasında çok fazla ürün, birbirinden etkili pek çok doğal içerik var. İşte bu doğal içerikler arasından çok özel birini, Asya’nın bilgeliğinden doğan ve eşsiz faydalar içeren “galactomyces”i anlatıyoruz bu hafta…

Galactomyces nedir?

Galactomyces, “Dipodascaceae” familyasından bir mantar cinsi. Uzun adıyla “Galactomyces Ferment Filtrate”, Japonların ünlü içkisi sakenin fermente halinden elde edilen bir çeşit yan ürün. Son derece yoğun ve besleyici bir maya olmasıyla ünlü. Faydalarının nasıl keşfedildiği ile ilgili yaygın bir efsane var… Galactomyces, 1970’li yıllarda bir sake üretim atölyesinde keşfediliyor. Bu üretimhanede çalışan yaşlı işçilerin yüzlerinin son derece kırışık ve yıpranmış olmasına rağmen, sakeye temas eden ellerinin beyaz ve genç kaldığı fark edilmiş. Bu keşfin ardından birbiri ardına gelen araştırmalar sonucunda beyazlatıcı ve gençleştirici etkinin galactomyces’ten kaynaklandığı ortaya çıkıyor.

İçerisinde ciddi oranda B vitamini bulunan galactomyces, demir, kalsiyum, iyot, çinko ve folik asit gibi cilt için yararlı başka elementleri de içeriyor. Bu özel mayanın kendine has faydalarına geçmeden önce, fermente içeriklerin neden cilt için önemli olduğunu kısaca özetlemekte fayda var:

Fermantasyon işlemi besin maddelerinin cilt tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde absorbe olmasını sağlıyor

Bunun en önemli nedeni aktif bileşenlerin fermantasyon esnasında mikroorganizmalar tarafından çok daha küçük parçalara bölünüyor olması. Fermente kırmızı ginseng ile normal kırmızı ginsengin yaşlanma karşıtı etkilerini karşılaştıran bir araştırmada, fermente içeriğin kırışıklıkları önleme ve cilt beyazlatma noktasında çok daha etkili olduğu ortaya çıkmış.

Fermente cilt bakımı ürünleri cilt hassasiyeti olasılığını azaltıyor

Yine yukarıda sözü geçen araştırmaya göre, kırmızı ginsengin fermente edilmesinin tahriş olasılığını azalttığı, bunun da en önemli nedeninin fermantasyon işlemi esnasında ortaya çıkan antienflamatuar ve antioksidan (örneğin flavanoidler) maddeler olduğu ortaya çıkmış.

Fermantasyon işlemi cilt için faydalı yeni maddeler oluşturuyor (amino asitler, organik asitler ve antioksidanlar)

Bu da demek oluyor ki, cilt bakımı ürünlerinde kullanılan doğal içerikler cildi besleyen ve nemlendiren yeni bileşenler üretiyor.

Fermantasyon işlemi ile ortaya çıkan vitaminler ve antioksidanlar cildin nem bariyerini güçlendirmeye yardımcı oluyor

Bu durum ciltteki su kaybının önlenmesi, cildin her zaman nemli kalması ve UV ışınları gibi çevresel faktörlerden kaynaklanan cilt lekesi gibi cilt hasarlarının önlenmesine yardımcı oluyor. Galactomyces’in nemi koruyan bir bariyer oluşturmasıyla ilgili bu araştırma bu durumu açıkça ortaya koyuyor. Galactomyces’in süper fermente gücüne eklenen diğer faydaları ise şöyle...

Galactomyces içeren ürünlerin faydaları

 • Cildi nemlendiriyor ve cilt bariyerini güçlendiriyor. Cildin su kaybından ve UV hasarından korunmasına yardımcı oluyor.
 • Cilt beyazlatıcı. Cilt tonu dengesizlikleri, cilt lekeleri ve hiperpigmentasyona çok karşı etkili, melanin sentezini azaltıyor. (Bir diğer cilt beyazlatıcı içerik niacinamide ve niacinimide içeren ürünler için tıkla)
 • Gözenekleri sıkılaştırıyor ve siyah noktaların azalmasına yardımcı oluyor. Bir Kore araştırmasına göre, %90 oranında galactomyces içeren esans kullananlarda gözeneklerin %15 oranında sıkılaştığı, siyah noktaların ise %21 oranında azaldığı görülmüş.
 • Sebum üretimini azaltıyor. Aynı Kore araştırmasında %97 oranında galactomyces içeren bir esansın ciltteki yağ üretim oranını %64 oranında azalttığına rastlanmış.
 • Akne oluşumunu azaltıyor.
 • Yorgun cilde ışıltı ve parlaklık veriyor.

Senin için seçtiğimiz fermente içeriklerimiz ve Galactomyces içeren ürünlerimiz:

Benton Fermente & Premium İçerikli Esans, tüm cilt tiplerinin güvenle kullanabileceğin nemlendirici bir esans. Ne işe yarar?
 • Cildin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur.
 • İnce çizgiler ve kırışıklık için etkili olan formülü, Galactomyces ferment filtrate, EGF, ceramide, hyaluronic acid gibi premium içerikleriyle cildinizin yenilenmesine ve iyileşmesine katkıda bulunur.
 • Temizlenmiş yüze ve boyun bölgesine masaj yaparak uygun miktarda uygulanabilir.
Benton Fermente & Premium İçerikli Göz kremi, göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıklara karşı destek sağlar, yağ-su dengesini düzenleyerek cildin nemlenmesine yardımcı olur. Ne işe yarar?
 • Formülündeki fermente içerikler, Ceramide, EGF ve Hyaluronic Acid gibi içeriklerle göz çevresindeki hassas cilt için çok etkili bir nemlendiricidir.
 • Cildi yenileyerek gençleştirir, ince çizgi ve kırışıklık tedavisinde etkilidir, yağ & su dengesini düzenleyerek cildi nemlendirir.
 • Göz çevresine hafif parmak hareketleriyle nazikçe uygulanır.
Cosrx Galactomyces Mayalı Cilt Tonu Düzenleyici Esans, özel galactomyces mayalı yapısıyla cildin daha ışıltılı ve eş tonlanmış bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ne işe yarar?
 • İnce çizgiler, kırışıklık ve aknelere karşı cilde destek sağlar.
 • Temel fonksiyonu beyazlatıcılıktan çok ışıltı artırıcı olmasıdır.
 • Hiperpigmentasyonun azalmasında, cildin yenilenmesinde ve güçlenmesinde çok etkilidir. Temizlenmiş yüze uygun miktarda ve masaj yaparak uygulayabilirsin. Sorunlu bölgelere daha fazla miktarda içerik kullanırken, alın ve burun bölgelerinde daha az içerik kullanılması tavsiye edilir.
 • Göz altlarına az miktarda içeriği hafif vuruşlarla uygulamayı unutma.
Vitamin, mineral ve amino asit yönünden zengin olan galactomyces, cildin temiz, sağlıklı ve güzel kalmasını sağlayan mükemmel bir kozmetik içeriği! Şimdi denemeye ne dersin? Tüm cilt beyazlatıcı ve ton dengeleyici ürünlerimiz burada!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın