İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Cilt bakımında kolajen, hyalüronik asit ve salyangoz özü içeren ürünlerin etkisi! Hangisini hangi cilt sorunu için kullanabilirsin?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum
Günümüzde en sevilen cilt bakımı ürünlerine şöyle bir göz atarsan, bu ürünlerde kullanılan en yaygın içeriklerin salyangoz, hyalüronik asit ve kolajen olduğunu rahatlıkla görebilirsin. Hem kendine has süper güçleri hem de bir voltran oluşturan ortak özellikleri ile cildimize gençlik, tazelik ve ışıltı katan bu 3 özel içerikten bahsettik ve senin için biraz da ürün önerdik… Cildi desteklemek, erken yaşlanma belirtilerini minimize ederek sivilce, siyah nokta ve güneş lekesi gibi sorunlardan uzak durmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kişisel cilt bakımı yolculuğunda, özellikle 30’lu yaşlardan itibaren çok daha düzenli bir rutin oturtmak oldukça önemli. Bu şekilde daha sağlıklı yaşlanabilir, çok daha canlı ve ışıltılı bir görünüm elde ederek cildimizi iç ve dış etkenlere karşı daha iyi koruyabiliriz. İşte bu yolculukta bize en çok destek çıkacak yardımcılarımız, kolajen, hyalüronik asit ve salyangoz özü ile zenginleştirilmiş cilt bakım ürünleri. En büyük ortak noktaları cilde elastikiyet kazandırmak olan bu özel bileşenler, farklı cilt sorunlarına özel olarak da kullanılabiliyor. Senin için hangisi bir adım daha önde öğrenmek istersen, aşağıdaki bilgilere mutlaka göz at.

Cildinin gerçek ihtiyacı kolajen mi?

Kolajen, cildimizde halihazırda bulunan bir protein ve anahtar kelimesi “elastikiyet”. Saç, deri, tırnak, eklem, diş, bağ dokuları ve kemik gibi bir çok yerde bulunan bu maddenin bir iskele gibi vücudumuzu sardığını, cildimizin sıkı ve güçlü olmasını sağladığını söyleyebiliriz. Çok daha detaylı bilgi için “Derinlemesine kolajen dosyasıyazımızı okuyabilirsin. Kolajenin yaş aldıkça azalması onu çok kıymetli bir içeriğe dönüştürüyor. İşte bu nedenle özellikle 20’li yaşların sonundan itibaren, cildin sıkılığını korumak, kırışıklık ve sarkmaları engelleyerek yaşlanma karşıtı önlemler almak için kolajen desteğine başvurmak, kolajen içerikli cilt bakım ürünleri kullanmak oldukça önemli. Hangi durumlarda kolajen içeren ürünlerden kullanabilirsin?
 • 30’lu yaşlardaysan ya da 30’a yaklaşıyorsan, yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutini oluşturmak istiyorsan,
 • Kırışıklık, ince çizgi ve sarkma gibi sorunları önlemek istiyorsan ya da var olan yaşlılık belirtileri ile mücadele etmeye karar verdiysen,
 • Cildinin sıkılığını korumak istiyorsan,
 • Kaslarını güçlendirmek istiyorsan,
 • Sivilce, akne ve yara izi gibi sorunların varsa ve cildini yenileyecek bir ürün arıyorsan,
 • Çok daha gür ve sağlıklı saçlarım olsun diyorsan,
 • Artık cildim daha parlak ve sağlıklı görünsün diye arzuluyorsan
Yukarıdaki maddelerin çoğuna bir tik attıysan ve değişime hazırsan, Mizon’un kolajen içerikli ürünlerini şiddetle tavsiye ederiz. Ürünleri buradan inceleyebilirsin.

Yoksa aradığın çözüm hyalüronik asit içeren ürünlerde mi?

Gelelim süper gücün 2. halkası olan hyalüronik asit ve faydalarına. Hyalüronik asit de tıpkı kolajen gibi cildin sıkı, sağlıklı ve parlak olmasında oldukça etkili. Ama özellikle bir özelliğini öne çıkarmak istersek, bu özelliği nemlendirme gücü olurdu. Vücudumuzda tıpkı kolajen gibi bağ dokusunda, ciltte ve eklemlerde bulunan doğal bir madde olan bu özel madde, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen müthiş yapısıyla cilt için adeta bir nem duvarı oluşturuyor ve cilde esneklik kazandırıyor. Vücudumuzu nazikçe örten, koruyan, ısı ve nem kaybetmemizi önleyen cildimizin en önemli ihtiyacının nem olduğunu düşünürsek, özellikle kuru ciltler için hyalüronik asitin ne denli önemli olduğunu da kavrayabiliriz.

Hangi durumlarda hyalüronik asit içeren ürünler kullanabilirsin?

 • Kupkuru bir cildin varsa,
 • Sivilce ve/veya sivilce izi sorunu yaşıyorsan ve antioksidan oranı yüksek bir ürün arıyorsan,
 • Cildinin sıkılığını korumak, cilt bakım rutinine yaşlanma karşıtı bir ürün katmak istiyorsan,
 • Vücudundaki kolajen liflerinin oluşmasına ve korunmasına destek olmak istiyorsan,
 • Gün boyu dolgun, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmak istiyorsan,
Bu maddeler sana çok tanıdık geldiyse, hyalüronik asit seçkisi tam da aradığın kalite ve etkide ürünlerden oluşuyor. Mutlaka incelemeni öneririz.

Belki de aradığın etki salyangoz özlü cilt bakım ürünlerinde gizli?

Voltranın son parçası, son yılların gözde kozmetik içeriği salyangoz özü. Salyangozun salgıladığı sıvılardan, salyangoza zarar vermeden özenle elde edilen bu öz, pek çok faydaya sahip olmasına rağmen belki de en çok cilt onarıcı ve leke giderici etkisiyle öne çıkıyor. Kabuğu kırıldığında onu kolaylıkla yenileyebilen salyangoz, elbette bu özellik için biçilmiş kaftan. Salyangoz özünün gücü, içerisinde bulunan allantoin maddesinden kaynaklanıyor. Hücre yenilenmesini hızlandıran ve cildi hızla onaran bu madde, cilt bakımında önemli bir fark yaratıyor. Cildin sıkı ve genç kalmasına yardımcı olan içerikler kolajen ve elastinin yanı sıra, ciltteki iltihap ve enfeksiyonlarla savaşan doğal antibiyotikler ve ölü hücreleri arındıran glikolik asit de yine salyangoz özünün müthiş içeriğinin parçaları arasında. Hangi durumlarda salyangoz özü içeren ürünler kullanabilirsin?
 • Sivilce ve/veya sivilce izi sorunu yaşıyor, cildini onaracak bir ürün arıyorsan,
 • Sivilce oluşumunun önüne geçecek bir ürünün hayalini kuruyorsan,
 • Yanık ve yara izlerin için tamir edici içeriklere bakıyorsan,
 • Güneş lekesi, cilt tonu dengesizlikleri, hiperpigmentasyon gibi sorunların varsa,
 • Hem onarıcı hem de yaşlanma karşıtı olsun diyorsan,
 • Hem onarıcı hem yaşlanma karşıtı hem de nemlendirici olsun istiyorsan,
 • Kızarıklık ve tahriş sorunu yaşayan hassas bir cildin varsa,
O zaman en etkili çözüm salyangoz özü içeren krem, serum, ampul ve maskelerde olabilir. Birbirinden etkili salyangoz içeren ürünler serimiz seni bekler. Hangi ürün sana daha uygun karar verdiysen, önerilerimiz içerisinden bir ürün seçerek yolculuğuna başlayabilirsin! Kolaylıklar dileriz!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın