İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu yıl cildinin tazeliğini koruması için harekete geçmeye ne dersin? Yaşlanma karşıtı peptit serum ve ampullerini denedin mi?

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum

 

Her yeni yıla daha sıkı, taze ve sağlıklı bir ciltle girmek en büyük dileklerimizden biri. Bu amaçla cilt tipine en uygun, etkin ve güvenilir içeriklerden seçmek ve destekleyici ürünlerle cilt elastikiyetine katkıda bulunmak gerekiyor. İşte peptit, bu yolda kullanabileceğin en etkili içeriklerden biri...

Eğer anti-aging etkin bir ürün arayışındaysan, peptit kelimesi karşına kesin çıkmıştır. Elastikiyet, dudak dolgunlaştırma, sarkık cildin toparlanması ve göz çevresinde şişlik ve morluk bakımı denince ilk akla gelen içeriklerden olan peptit hakkında her şey bu yazıda...

Peptit nedir?

Cildimizde bulunan proteinlerin temel yapı taşlarını oluşturan peptitler, uzun amino asit zincirleri olarak biliniyor. Doğal peptitlerin yanı sıra kozmetikte ağırlıklı olarak kullanılan pek çok sentetik peptit türü de var. Günümüzde yaşlanma karşıtı kremlerin vazgeçilmez moleküllerinden biri olan peptitler, özellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanıyor. Nemlendirici ve güneş kremlerinde kullanıldığı gibi serum olarak da oldukça etkili.

Peptit ne işe yarar?

Bildiğin gibi, yaşlanma ile birlikte, cildin sıkı olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri olan kolajen de düşüşe geçiyor. İşte bu durumda cilt peptit üretmeye başlıyor ve peptit cildi daha çok kolajen üretmesi gerektiği yönünde uyarıyor. Proteinlerle birlikte çalışan peptitler, hangi kolajenlerin onarıma ihtiyaç duyduğunu tespit ediyor ve müdahalede bulunuyor.

Peptitler, EGF ve bFGF adı verilen iki farklı bileşenden oluşuyor. EGF, yani Epidermal Büyüme Faktörü, yaşlanmanın yaşandığı epidermis üzerinde çalışarak cildin yenilenmesini sağlıyor. İnce çizgiler ve kırışıklar üzerinde etkili olan EFG, maalesef 20’li yaşlardan itibaren ciltte azalmaya başlıyor. Cildin dolgunluğunu ve sıkılığını korumak, cilt bariyerini güçlendirmek için bu yaşlarda cilt bakım rutinine peptit içeren ürünlerden eklemek oldukça önemli.

bFGF, yani Fibroblast Büyüme Faktörünün asıl çalışma alanı ise dermis. Cildin daha derinlerinde çalışarak güneş kaynaklı cilt hasarlarının giderilmesine, kolajen ve hyalüronik asit gibi bileşenlerin üretilmesine destek oluyor. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren daha da derinleşmeye başlayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili. Peptitlerin maksimum kapasitede çalışması için antioksidanlarla desteklenmesi gerekiyor. Bu şekilde yaşlanma karşıtı olarak çok daha etkin şekilde kullanılabiliyorlar.

Peptit içeren ürünlerin faydaları

Peptitlerin faydalarını kısaca özetlemek istersek:

 • Kolajen, hyalüronik asit ve elastin üretimine yardımcı oluyor.
 • İnce çizgi ve kırışıkların giderilmesine destek oluyor.
 • Ciltte yaşanan sarkma sorunlarını yavaşlatıyor.
 • Cilt kuruluğuna bağlı erken yaşlanmaya karşı kullanılıyor.
 • Peptitlerle bakır birleştirilerek elde edilen bakır peptit, onarıcı, doku koruyucu ve yara iyileştirici etkide bulunuyor.
 • Foto yaşlanmaya karşı kullanılıyor.
 • Saç dökülmelerinde yeni saç oluşumunu hızlandırıcı olarak kullanılıyor.
 • Antibakteriyel, antibiyotik ve iltihap önleyici etki gösteriyor.
 • Cildi nemli tutuyor.
 • Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor.

Peptit içeren cilt bakım ürünleri

Peptitler, bugün pek çok yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününde bulunuyor. Peptit içeren nemlendiriciler, sıkılaştırıcı kremler ve göz çevresi bakım ürünleri en sık tercih edilen ürün grupları arasında. A’dan Z’ye anti-aging cilt bakım kürü uygulamak isteyenler bu tür kremlerden tercih edebilir. Ancak peptitin etkilerini en yoğun şekilde nasıl deneyimleyebilirim diye sorarsan, sana özellikle önereceğimiz iki ürün çeşidi var: Serumlar ve Ampuller.

Peptit serumu

Hem antioksidan hem de peptit açısından zengin olan serumlar, nemlendiricilere oranla çok daha yoğun kıvamda olan bir ürün grubu. Daha küçük moleküllerden oluşmaları nedeniyle cildin derinlerine nüfuz edebiliyor, çok daha etkin bir şekilde cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlıyorlar.

Yaşlanma karşıtı serum önerimiz:

Mizon Yaşlanma Karşıtı Peptit Serumu: %45 oranındaki yoğun konsantrasyonlu peptit ile cilt elastikiyetine benzersiz bir destek sunuyor. Kırışıklık ve ince çizgilere karşı etkili.

 • Yaşlanmaya karşı güçlü bir savunma oluşturmak için etkili birçok serumun bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. Asetil heksapeptit-8, cilt yenilenmesini artırır, nemlendirir ve ince çizgileri azaltmak için çalışır, Palmitoyl Pentapeptide-4, kolajeni üretimin artmasına ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur, Pentapeptid-13, hidratlar, Bakır Tripeptid-1 cildin iyileşmesi için kolajen ve elastin üretimini teşvik eder ve anti-enflamatuardır.
 • Yapışkan bir his bırakmaz ve cilt tarafından kolayca absorbe edilir. Diğer serumlarla karıştırılarak kullanılabilir. Hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceği paraben, parfüm ve alkol içermeyen formülü tüm cilt tipleri için ideal.

Nasıl Kullanılır?

Esans kullanımından sonra, temizlenmiş yüze uygun miktarda içeriği masaj yaparak uygulayabilirsin. Tamamen absorbe edilinceye kadar cilde masaj yapmayı unutma.

Peptit ampul kremi

Ampul, seruma kıyasla çok daha konsantre yapıda olan bir cilt bakım ürünü. Serum yerine kullanılabileceği gibi, serumlardan sonra kullanıldığında serumun etkisini artırarak çok daha etkili sonuçlar elde etmeye yardımcı olabilir.

Yaşlanma karşıtı ampul kremi önerimiz:

Mizon Yaşlanma Karşıtı Peptit Ampul Kremi: İçerdiği yüksek konsantrasyonlu peptit ile cildi mükemmel şekilde besler ve cilt sıkılığına destek sunar. Kırışıklıklara karşı mücadelede cilde yardımcı olur ve cildin canlanmasında etkilidir.

 • Anti-aging etkisi kanıtlanmış adenozin, cilt elastikiyetinin artması ve kırışıklıkların önlemesi için çalışır. Dış etkenlerden ve kimyasallardan zarar görmüş cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak cildin nemli kalmasını sağlar.
 • Yapay renklendirici, koku ve paraben içermeyen formülü hassas ciltler için uygundur. Özellikle kuruluk ve erken yaşlanma belirtileri ile mücadele eden ciltler için tavsiye edilen Peptide Ampoule Cream, tüm cilt tipleri tarafından güvenle kullanılabilir.

Nasıl Kullanılır?

Temizlenmiş yüze uygun miktarda içeriği masaj yaparak uygula, hafif vuruşlarla absorbe olmasına yardımcı olmayı unutma.

Anti-aging cilt bakımı rutinine ekleyebileceğin diğer ürünlere göz atmak ister misin?

Yaşlanma karşıtı ürünlerimizi incelemek için tıkla!

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın