İçeriğe atla

Bayram tatili nedeniyle siparişleriniz 20 Haziran itibarıyla kargolanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu ürünler göz çevrene gençlik ve ışıltı katacak! Yaşlanma karşıtı, morluk ve leke giderici, onarıcı ve yenileyici ürün önerileri!

Shopify API 07 Mar 2024 0 yorum
Cildinin en erken yaşlanmaya başlayan bölgesinin göz çevresi olduğunu biliyor musun? Yüzdeki en ince deriye sahip olan göz çevresi, kaz ayakları, ince çizgiler ve derin kırışıklıkların ilk belirdiği yerlerden biri. Üstelik bakım görmeyen, cansız ve kuru bir göz çevresinde sadece kırışıklık değil, göz torbaları, cilt lekeleri ve göz altı morluklarına da daha sık rastlanıyor. Peki ne yapmak lazım? Hangi göz bakım ürününü nasıl kullanmalısın? Göz çevresinde kan damarları yüzeye çok daha yakın bir konumda bulunuyor. Bu ince deri katmanı nedeniyle göz çevresinde kullanılan herhangi bir ürün bu bölgede çok daha hızlı ve yoğun şekilde emiliyor. İşte bu nedenle göz çevrende kullanacağın ürünlerin içeriği ve kalitesi oldukça önemli. Dikkat etmediğin takdirde göz çevrende ciddi sorunlara yol açacak ağır içerikli ürünlere maruz kalabilirsin. Senin için hazırladığımız oldukça detaylı “Göz çevresi bakımında doğru bilinen yanlışlar ve merak edilen soruların cevapları” yazımızı kaçırma.

Göz çevresi bakımı hakkında önemli bilgiler

Göz bakımına özel birbirinden etkili ve güvenilir ürünler önermeden önce bazı noktaları netleştirmek istiyoruz. Göz çevresi bakımı yolculuğunda aşağıdaki bilgileri referans almakta fayda var.
  • Göz çevresi bakımına 20’li yaşlarda başlamak önemli. Kırışıklıkların oluşmasını beklemeden uygulayacağın düzenli göz çevresi bakımı rutini ilerleyen yaşlarda oluşabilecek cilt sorunlarını da minimize ediyor.
  • Göz çevresi bakımında tercih edeceğin ürünü kullanım amacına ve ihtiyacına göre seçmelisin. Göz altı morlukları, cilt lekeleri, kuruluk, kırışıklık ya da torbalanmaya özel ürünler seçerek çok daha kısa sürede mesafe alabilirsin. Bu noktada cilt tipini iyi biliyor olman da önemli bir nokta. Bu şekilde cildinin ihtiyaçlarını uzman gözüyle tespit edebilirsin. Bilgi edinmek için tık tık > Cilt tipi rehberi
  • Gözlerine ve göz çevrene hassas davranmalısın. Yüzünü yıkarken, makyajını çıkarırken, gözünü kaşırken, kısaca her durumda göz çevrenin ne kadar nazik olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu incecik derinin çok daha uzun süre canlı ve parlak görünmesini istiyorsan, her tür uygulamada cildine nazik davran, cildini ovuşturma, bastırma ya da çekiştirme.
  • Bütünsel sağlığına da özen göster. Yani dışarıdan bakım kadar bol bol su içmek, cildini canlı tutacak taze yiyecekler tüketmek, iyi uyumak, hareket etmek ve şekerden uzak durmak da oldukça önemli. Tüm bedenine göstereceğin özenin göz çevresine de gençlik ve parlaklık olarak yansıması kaçınılmaz.
  • Yoğun nem ihtiyacında göz maskelerini kullanabilirsin. Çoğunlukla hidrojel yapıda olan ve göz altı pedleri şeklinde göz altına yerleştirilen göz maskeleri ile göz altının yoğun nem ihtiyacını giderebilir, erken yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir adım atabilirsin.
  • Her gün sadece göz çevresine özel bir göz kremi uygulaması şart. Hem de hem yatarken hem de uyandığında. Maske uygulaması sonrası ve nemlendirici öncesi göz çevrene uygun bir nemlendirici göz kremi kullanman oldukça önemli. Gözünün tam altına (göz pınarlarına çok yaklaşmamak suretiyle) ve elmacık kemiği boyunca saç çizgisine kadar sürebileceğin göz kremi, cildinin erken yaşlanma belirtileri ile mücadelesinde ilk ve en önemli basamak.

Göz maskesi önerileri

Daha parlak ve esnek bir göz çevresi için:

Benton Salyangoz Özlü Göz & Cilt Maskesi: Formülündeki fermente salyangoz özü, arı zehri ve yosun ekstreleri ile cildin sıkılaşması, arınması ve canlanması için destek sağlayan oldukça etkili bir maske. Çevre dostu, suda çözünür özellikte ve yapay koku içermiyor. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun. Sadece göz çevresinde değil, cilt sorunlarının ve kırışıklıkların görüldüğü tüm bölgelerde kullanabilirsin. Nasıl kullanılır? Cildi temizledikten sonra spatula yardımıyla göz bandını çıkar ve göz çevresine yerleştir. 10-20 dakika sonra çıkar.

Erken yaşlanma belirtileri ve cilt beyazlatıcı etki için:

Mizon Kolajen Jel Göz Altı Maskesi: Cildin dayanıklılığını artıran kolajen içeriği, göz çevresindeki yorgun ve mat cildi canlandırıyor. Formülünde kullanılan insan cildinin ürettiği kolajene çok yakın yapıda olan marin kolajen, cildin kendini yenilemesine ve ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı oluyor, cilde esneklik ve daha genç bir görünüm katıyor. Cilt beyazlatıcı, parlatıcı ve besleyici etki sağlayan diğer içerikler ise havyar özü, niasinamid, salyangoz özü, allantoin ve hyaluronik asit. Nasıl kullanılır? Cildi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra, kutudan çıkan hijyenik kaşık yardımıyla göz maskesini paketten çıkar ve göz çevresine yerleştir. 15-20 dakika bekledikten sonra maskeleri çıkar ve yüzünde kalan sıvının emilmesi için cildine hafifçe vurarak masaj yap.

Yoğun nem bariyeri için:

Mizon Hyalüronik Asit Göz Altı Maskesi: Nemi etkili bir şekilde koruyan hyalüronik asit sayesinde göz çevresindeki kuru cildi koruyor ve nemlendiriyor. Jel yapısıyla cildi tahriş etmeden serinletip sıkılaştırırken temas ettiği bölgede yoğun bir bakım da sağlıyor. Hyalüronik asit ile hücreleri harekete geçirerek ciltte etkili bir nem bariyeri oluşturuyor. Nasıl kullanılır? Cildi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra, kutudan çıkan hijyenik kaşık yardımıyla göz maskesini paketten çıkar ve göz çevresine yerleştir. 15-20 dakika bekledikten sonra maskeleri çıkar ve yüzünde kalan sıvının emilmesi için cildine hafifçe vur ve masaj yap.

Göz kremi önerileri

Anti-aging, cilt sıkılaştırıcı ve koyu halkalara karşı etkili:

Mizon Salyangoz Özlü Göz Kremi: Salyangoz özünün güçlü etkisi ile cildin yenilenmesine ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı oluyor. Anti-aging, ince çizgiler, cilt sıkılaştırma ve göz altı koyu halkalar için etki sağlıyor. Nasıl Kullanılır? Göz çevresine masaj yaparak az miktarda uygulayabilirsin.

Cilt sıkılığını koruyan hassas göz çevresi bakımı:

Mizon Sıkılaştırıcı Kolajen Göz Kremi: Özellikle hassas ve zayıf düşmüş göz çevresi için ideal olan bu göz kremi, içeriğindeki konsantre kolajen ile göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler için cilde destek sağlıyor. Üstelik tüp formu ile son derece pratik ve hesaplı. Nasıl Kullanılır? Göz çevresine masaj yaparak az miktarda uygulayabilirsin.

Cilt yenileyici, nemlendirici ve dengeleyici:

Benton Fermente & Premium İçerikli Göz Kremi: Fermente içerikler, seramit, EGF ve hyalüronik asit gibi içeriklerden oluşan formülüyle öne çıkan bu özel göz kremi, göz çevresindeki hassas cilt için mükemmel bir çözüm sunuyor. İnce çizgi ve kırışıklıklara karşı destek sağlıyor, yağ-su dengesini düzenleyerek cildin nemlenmesine yardımcı oluyor. Nasıl Kullanılır? Göz çevresine masaj yaparak az miktarda uygulayabilirsin. Hemen harekete geç, çok daha güzel yaşlan!

Göz çevresi bakımında çok daha fazla seçenek burada!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Gelince Haber Ver
this is just a warning
Giriş yapın