İçeriğe atla

Blog

7 Adımda K-Beauty Felsefesi

07 Mar 2024 0 yorum
7 Adımda K-Beauty Felsefesi

K-Beauty nedir ne değildir? Dünyaya yayılan Kore cilt bakım tekniklerinin altında nasıl bir felsefe var? K-Beauty ilginç ve etkili cilt bakım ürünlerinin çok ötesinde, kendine has bir felsefeye de sahip!

K-Beauty, Güney Kore’den dünyaya yayılan kozmetik konsepti. Aslında bir konseptten daha fazlası, bir hayat tarzı, bir kültür… K-Beauty dalgası 2000’lerin ortasında Asya’yı, 2010 itibarıyla ABD’yi ve ardından Avrupa’yı sardı. Son yıllarda Türkiye’deki bilinirliği de hızla artıyor. Buna rağmen K-Beauty felsefesi henüz tam anlaşılmış değil. Nedir bu felsefe ve K-Beauty takipçileri nasıl bir duruşa sahip kısaca özetleyelim.

-1- Kendini Sev

Cilt bakımı Koreliler için aynanın önüne dizilmiş ürün setlerinden ibaret değil, bir hayat tarzı, bir bakış açısı. Cilt bakımı, Korelilerin kendilerine ayırdıkları özel bir zaman dilimi, ciltlerine, kendilerine yaptıkları yatırım.

Yüzün aydınlık, güzel, sorunsuz, kusursuz olması ruhun da güzelliğini gösterir. Kore cilt bakımı mistik bir pratik değil, kaynağı bilim olan bir kültür.

K-Beauty 10 adımlı bakım rutini ve kâğıt maskelerden fazlası; sadece hangi ürünü kullandığınla ilgili değil, nasıl düşündüğünle de ilgili…

K-Beauty “Önce kendini sev” der. Cilt, Korelilere göre sadece sivilcelendiğinde, kırıştığında akla gelecek, çıkardığı sorunlarla mücadele edilecek bir düşman, bir yabancı değil, bedendeki en büyük organ, en büyük dost…

Ona sadece daha güzel görünmek için değil, daha mutlu hissetmek, ruhu da güzelleştirmek için iyi bakmak gerek. Cildini sevmek kendini sevmekle ilgili...

-2- Kendini Tanı 

Koreliler “Mucizevi bir krem olsun; hem anti-aging olsun hem nemlendirsin hem cildimi temizlesin hem ışıltı sağlasın” demez.

Cilt bakımının bir gecede değişen sonuçlar olmadığını bilirler, düzenli bakımın hayat boyu sürecek sonuçlarıyla ilgilenirler.

K-Beauty’de bütün problemleri mucizevi şekilde çözecek tek bir ürün yok. K-Beauty “Önce kendini tanı” der:

“Cildine doğru bakabilmek için önce onu iyi tanı, hangi ihtiyaca göre ne kullanman gerektiğini bil ve buna göre rutinini oluştur.”

-3- Gençken Başla 

Korelilerin gençlik ve güzellik sırrı “mükemmel genler” değil, düzenli bakım.

Güney Kore’de cilt bakımı duş yapmak, diş fırçalamak kadar günlük bakımın parçası… Mesela bir iş yerinde herkesin masasında bir nemlendirici görmek mümkün.

Sabah, gün içinde ve akşam cildin ihtiyaçlarını gidermek bir alışkanlığa dönüşür.

Koreli ebeveynler çocuklarına güneşin zararlı etkilerini öğretir, onlara yüzlerini düzenli olarak temizlemelerini ve nemlendirmelerini öğütler: “Yüzünü temizlemeden yatağa girmek yok!”

Koreliler güneşin ciltlerini yaşlandıracağını çocukluktan bilir, yaz kış güneş kremi kullanırlar. Bu alışkanlıkları çocukluktan edinirler...

Cilt bakımı cinsiyet ve yaşa bağlı bir pratik değildir; çocuklukta başlar, kadın-erkek herkes uygular. Sorun çözmek için değil, sorunların hiç oluşmayacağı sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı yapılır. Gençken yapacağın bakımın meyvelerini ileriki yaşlarda toplayacağını iyi bilirler.

-4- Cilt Bakımı Bir Süreç

Cilt bakımı herkes için. Özellikle genç yaşta daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Çünkü cilt bakımı bir süreç…

Görünürde kırışıklık olmaması, olmayacağı anlamına gelmez. Koreliler, henüz gençken ciltlerine iyi baktıklarında ömür boyu ödüllendirileceklerini iyi bilir.

Bir sorun bir günde çözülemediği gibi bir günde oluşmaz. Cilt 20’li yaşlarda ne kadar korunursa 30’lu 40’lı 50’li yaşlarda o kadar dost ya da düşman olur.

Yaşlılığın önüne geçmek için ilk akla gelen şey 30’lu yaşlarda kullanılan anti-aging ürünler değil, düzenli cilt bakımına genç yaşta başlamak olmalı.

-5- Keyif Al

Seul’de yaşayan Koreliler, dünya metropollerinde yaşayan herkes gibi yoğun bir tempoya sahip. Ama bu baş döndürücü şehrin ritminde cilt bakımı için vakit var, çünkü Koreliler bundan keyif almasını bilir.

Kore’de cilt bakımı yapmak bir angarya değil keyifli bir aktivite. Ayna karşısında herhangi bir Batılıdan daha uzun vakit geçirmezler. Ve ciltleri "porselen gibi" biliniyor… Peki sırları ne?

K-Beauty, 10 adımlı bakım rutininde her adım tek seferde uygulanmaz. Koreli bir kadın ayna karşısında 5-10 dakikada ihtiyaç duyduğu ürünleri kullanıp rutinini tamamlayabilir. Önemli olan geçirilen süreden çok doğru ürün tercih etmek ve bu rutinden keyif almasını bilmek...

Güney Kore’de bir banyoda 15-20 farklı ürün görebilirsin ama hepsi aynı anda kullanmak için değildir. Her birinin nasıl, ne zaman, hangi sırayla ve ne için kullanılacağı bilinir ve bellidir.

Yani cilt bakımı sağlıklı beslenmek, spor yapmak, duş almak gibi günlük bir ritüel, hayat ritminin keyifli bir parçası…

-6- Sen Güzelsin

Koreliler gündelik hayatlarında ciltlerinin kusursuz olmasına çok önem verir. Ama öncelik makyaj değil, cilt bakımı…

Güney Koreliler kusurlarını kapatmaya değil, o kusurları yaratmamaya çaba harcar. Bu yüzden makyajın ilk amacı da kusur kapatmak değil, kendi güzelliğini yansıtmak.

“Önce cildine bak, cildin sağlıklı olursa makyaja zaten çok daha az ihtiyaç duyarsın…” Güney Koreli kadınlar böyle düşünür. Cilt, doğal haliyle zaten güzel!

Sanki hiç makyaj yapmamışlar gibi çok az ürünle çok daha havalı ve doğal gözükmeyi bilirler. No-makeup makeup, Koreli kadınların makyaj tarzıdır. Olabildiğince parlak, ışıltılı bir cilt: Sen zaten güzelsin!

-7- Cesur Ol

Cildi besleyen, nemlendiren ve aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılan BB krem Güney Kore’de keşfedildi. Bütün cilde uygulanan, cildi besleyen, nemlendiren “esans” Kore kozmetiğinin ruhu…

Uzmanlar Kore kozmetiğinin standart kozmetik ürünlerden teknolojik olarak 10 sene ileride olduğunu söylüyor. Korelilerin bu kadar ilerlemesinin bir sebebi Ar-Ge’ye ayırdıkları yüksek bütçeler… Diğer sebebi içerik kullanmakta gösterdikleri cesaret…

Hiç duyulmamış içerikleri araştırıp buluyor ve yepyeni yöntemler uyguluyorlar.

Afrika’daki siyah salyangoz özü, okyanusların derinlerinden çıkan özel mineral suları… Ya da Sahra Çölü’nde yetişen çok nadir bir kaktüsün çekirdekleri… Bir litre yağ elde etmek için bir milyon tohum eziliyor! Bazı formüllerde su yerine bitki ekstreleri kullanıyorlar. Korelilerin cesurca kullandığı içeriklere İçerik Ansiklopedisi'nden ulaşabilirsin.

Üretimde olduğu kadar tüketimde de cesurlar.

Korelilerin marka sadakati düşük, çünkü markalar sürekli daha iyi ürünler sunmak için kıyasıya yarışıyor. Koreliler cilt sağlıkları için en iyisini arar, daha iyisini bulmayı bilirler.

Dolayısıyla dünyadaki en talepkâr müşteriler Koreli kadınlar. Güney Kore, dünyada kişi başı en fazla ürünün kullanıldığı ülkedir: Ayda ortalama 13 ürün!

K-Beauty bizi daha cesur davranmaya ve araştırmacı olmaya teşvik ediyor.

K-Beauty’yi farklı kılan sadece teknolojik gelişmişlik değil, onu diğerlerinden ayıran temel faktör “kültür” ve bu bakış açısıyla oluşmuş Güney Kore cilt bakım rutini… Kendine iyi bakmak Kore kültürünün bir parçası… K-Beauty yayıldıkça cildimize olan bakışımız da değişecek.

Korelilerin cilt bakım ürünlerinde neden bu kadar başarılı olduğunu merak ediyorsan bu yazımıza göz atabilirsin.

Kore cilt bakım rutini nasıldır ve basamakları nelerdir öğrenmek istersen K-Beauty 101 rehberimizi inceleyebilirsin.

Harika Kore cilt bakım ürünleri keşfetmek istersen mağazamıza göz at!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Justin Beauty
Güzelliğinizi ve gerçek sizi keşfetme yolculuğunuza hoş geldiniz! Şimdi ücretsiz olarak Justin Beauty Club’a katılın, %15 indirim kuponu ve 250 puan anında hesabınıza tanımlansın. Justin Beauty Club'da birçok ayrıcalık sizi bekliyor!
Back In Stock Notification

1. Genel Hükümler

1.1. Aşağıda yer alan satışa ilişkin hüküm ve şartlar (“Hüküm ve Şartlar”) www.justinbeauty.net adresli web sitesi (“Web sitesi”) üzerinden yapılan ürün teklif ve satışlarına uygulanacaktır.

1.2. Müşterilerin, Web Sitesi’nden ürün satın almaya elverişli olabilmek için:

(a) en az 18 yaş veya üzerinde, veya 18 yaşın altında ise, yasal temsilcileri tarafından usulüne uygun şekilde yetkilendirilmiş olmaları; ve

(b) tüketici olmaları; yani, ticaret, iş, zanaat ve mesleki amaçlar dışında hareket eden gerçek kişiler olmaları;

1.3. İşbu Sözleşme Türkçe dilinde akdedilecek ve Türk kanunlarına tabi olacaktır.


2. Satıcının Kimliği

2.1. Satıcı, kayıtlı merkezi Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sokak Uygur İş Merkezi No:4/7 Beşiktaş İstanbul, Türkiye adresinde bulunan, Beşiktaş Vergi Dairesi nezdinde 484 104 1712 vergi numaralı, ve İstanbul – 59410-5 Ticaret Sicil numaralı Türk bir şirket olan Justin Beauty Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi’dir. İşbu sözleşmede Satıcı olarak anılacaktır.


3. Ürünler

3.1. Bilgilere ilişkin bilgiler Web Sitesi’nde mevcut olup, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 12. Maddesi uyarınca sağlanmıştır.

3.2. Satıcı, Web Sitesi’nde görünen ürünlerin tüm detaylarının, tariflerinin, resimlerinin, söz konusu bilgilerin sisteme girildikleri esnada doğru olmaları sağlamak için tüm makul çabayı gösterecektir; ancak, tabi olunan hukuk tarafından müsaade edildiği ölçüde, söz konusu ürün detayları, tarifleri ve resimlerinin doğru, tam, güvenilir, güncel ve hatasız olduklarını garanti etmemektedir.

3.3. Web Siteleri’nde tarif edilen ürünler ve Satıcı’nın Müşterilere verebileceği bunlara ait herhangi bir numune yalnızca kişisel kullanım içindir. Müşteriler bu ürün veya numunelerden herhangi birisini satamaz veya yeniden satamaz. Bildirimde bulunarak veya bulunmadan, Satıcı’nın münhasır kanaati doğrultusunda, işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin ihlaline yol açabilecek olan Müşterilere verilecek herhangi bir ürün veya numuneyi iptal etme veya miktarını azaltma hakkı saklıdır.


4. Fiyatlar

4.1. Web Sitesi aracılığıyla mevcut olan ürünlere ilişkin olarak belirtilen tüm fiyatlar, güncel oranlardaki KDV dahil fiyatlar olup Türk Lirası cinsinden ifade edilmektedirler. Ürünler’in fiyatlarına teslimat ücretleri eklenecek olup, bunlar sipariş formunda ayrıca belirtileceklerdir.

4.2. Satıcı, Web Sitesi’nde gösterilen fiyatların doğru olduğunu düzenli olarak doğrulamaktadır; ancak, hataların bulunmayacağını garanti etmemektedir. Bir ürünün fiyatlamasında bariz bir hatanın tespit edilmesi halinde, Müşterilere ürünü doğru fiyatından satın alma imkanı tanınacak veya sipariş iptal edilecektir.


5. Siparişin Verilmesi

5.1. Müşteri’ye sipariş verme sürecinde Web Sitesi’ndeki bir dizi basit talimat ile yol gösterilecektir.

5.2. Sipariş vermek için, Müşterinin, Müşteri başına 12.000 Türk Lirası azami satın alım limitine tabi olmak üzere, satın almak istediği ürünün miktarını (herhangi bir üründen en fazla altı (6) adede kadar) yazması gerekmektedir.

5.3. Müşteri, seçilen miktardaki ürünü alışveriş sepetine eklemek için “sepete ekle” butonunu tıklamalıdır. Müşteri, alışveriş esnasında herhangi bir zamanda her sayfada bulunan “ödeme” butonuna tıklayarak alışveriş sepetindeki ürünleri inceleyebilir. Müşteri bir ürünü, ürünün adının altında bulunan “favorilere ekle” butonuna tıklamak suretiyle favori ürünü olarak kaydedebilir. Böylelikle, ürün Müşterinin “Hesabım” altındaki favoriler bölümüne taşınacaktır. Herhangi bir bilgisayardan Müşterinin favorilerine erişmek için, Müşteri kendi hesabından kaydolmalı veya giriş yapmalıdır.

5.4. Müşteri ödeme sürecine ilerlemek için ekrandaki talimatları takip etmelidir. Müşteri her zaman girmiş olduğu herhangi bir hatalı veriyi düzeltebilir, bir veya birden fazla ürünü alışveriş sepetine eklemek veya bunları alışveriş sepetinden kaldırmak suretiyle alışveriş sepetinin içeriğini değiştirebilir veya siparişini göndermeden önce ödeme sırasında siparişin tamamını iptal edebilir. Mesafeli Sözleşmelere ilişkin Yönetmelik’in 2. Maddesi uyarınca, Müşteri, ödeme detaylarını sunmadan önce, ekranda, Müşterinin, toplam satın alım fiyatı da dahil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere satış ve ürüne ilişkin tüm şartları görebilmesi için bir ön bilgilendirme formu belirecektir. Bu formu tıklayarak bir sipariş vermekle, Müşteri, ödeme süreci esnasında verilen tüm talimatları okumuş olduğunu ve işbu Hüküm ve Şartlar’ı kabul ettiğini tasdik ve beyan eder. Müşteri, sipariş sürecinin sonundaki “Siparişi Onayla” butonuna tıklamak suretiyle, Web Sitesi aracılığıyla ürünlere ilişkin bir talepte bulunur.

5.5. Siparişin verilmesinin ardından, bir “Sipariş Tamamlandı” sayfası gösterilecek, ve Müşteri kısa bir süre sonra siparişin alındığını teyit eden bir e-posta alacaktır. Siparişin alındığını teyit eden e-posta, Hüküm ve Şartlar’ın bir özetini, satın alınan ürünlerin esaslı özelliklerine dair bilgiyi, fiyata ve ödeme şekline dair detaylı bir açıklamayı, teslimat ücretlerine ilişkin bilgiyi, cayma hakkının kullanılmasına ilişkin koşullar ve yöntemlere dair bilgiyi, şikayetlerin iletilebileceği adresi, destek hizmetlerine ve mevcut ticari garantilere ilişkin bilgiyi içerecektir.

5.6. Siparişin verilmesinin ardından 24 saat içerisinde bir sipariş teyidi gelmediği takdirde, Müşteri destek için 0212 337 27 67 numaralı telefondan Satıcı ile irtibat kurabilir.

5.7. Müşterilerin sipariş verirken herhangi bir soru veya endişelerinin olması veya daha önce verilen bir sipariş hakkında bilgi almak istemeleri halinde, 0212 337 27 67 numaralı telefondan veya contact@justinbeauty.net adresinden e-posta ile Satıcı ile irtibata geçebilirler. En hızlı hizmet için Müşterilerin sipariş numaralarını hazır bulundurmaları tavsiye edilir.


6. Ödeme Seçenekleri

6.1. Müşteriler; ürünleri kredi kartı, havale, EFT, kapıda kredi kartı ile ödeme yahut kapıda nakit ödeme seçeneklerinden biri ile ödeyebilirler. Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, Müşteri, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Müşteri arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.Ödeme için aşağıdaki kartlar kabul edilir:

– Visa

– MasterCard

6.2. Türkiye dışında fatura adresine sahip kredi kartları kabul edilmemektedir.

6.3. Müşteriler, nakliyat yapılıncaya kadar herhangi bir ürün için ücretlendirilmeyeceklerdir.

6.4. Müşteri’nin güvenliği açısından, Müşterinin fatura adı ve adresinin ödeme için kullanılan kredi kartınınkiler ile uyuşması gerekmektedir. Satıcı’nın bu kriterlere uymayan herhangi bir siparişi iptal etme hakkı saklıdır.

6.5. Tüm kredi kartı sahipleri doğrulama kontrollerine ve kredi kartını ihraç eden kuruluş tarafından izne tabi olacaklardır. Müşterinin kredi kartını ihraç eden kuruluşun herhangi bir sebeple ister ödemeden önce ister ödemeden sonra tarafımıza ödeme yapılmasına izin vermeyi reddetmesi halinde, herhangi bir gecikme veya teslimat yapılamaması durumundan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.


7. Sipariş ile ilgili Sorular

7.1. Genel olarak ürünler siparişin alınmasının ardından bir kaç gün içerisinde nakliye edilirler. Müşteriler, nakliye ile ilgili herhangi bir bilgi için 0212 337 27 67 numaralı telefondan veya contact@justinbeauty.net adresinden e-posta ile Satıcı’yla irtibat kurabilirler.

7.2. Müşteriler, bir Justin Beauty Üyelik Hesabı ile en yakın tarihli siparişlerinin durumunu, Hesabım alanındaki Sipariş Durumu sayfasını ziyaret ederek kontrol edebilirler. Bu, Müşterilerin siparişlerine ilişkin en güncel bilgiye ulaşmanın en kolay ve hızlı yoludur.

7.3. Müşteriler, Sipariş Durumu sayfasına tıkladıklarında, kendilerinden e-posta adresleri ve parolaları ile giriş yapmaları istenecektir. Sipariş özeti sayfası, Müşteriye, mevcut ve geçmişteki siparişleri ile ilgili detaylı bilgi verecektir. Bir siparişin nakliyatının yapılmasının ardından, varsa, ilgili izleme numarası, görülecektir.

7.4. Siparişler sevkiyattan önce doğrulama ve kabule tabidir. Tüm faturalandırma bilgileri doğru ve eksiksiz olarak verilmelidir. Yanlış veya eksik bilgi vermek Satış Koşullarının ihlal edildiği anlamına gelip siparişinizin iptal edilmesiyle sonuçlanabilir. Bir siparişi kabul etmeden önce Satıcı‘nın fatura bilgilerini doğrulatmak için ek bilgi talep etme hakkı saklıdır

7.5. Bir siparişi, satın alma için gereken miktarlarda sınırlamalar, ürün bilgisi veya fiyat bilgisindeki eksiklikler veya hatalar veya kredi ve dolandırıcılık şüphesi dâhil herhangi bir nedenden dolayı, Satıcı’nın reddetme veya iptal etme hakkı saklıdır. Eğer sipariş, kredi kartı ödemesi (veya diğer ödeme şekliyle) gerçekleştikten sonra iptal edildiyse, ödenen tutar kadar kredi kartına (veya diğer ödeme hesabına) Satıcı tarafından ödeme iadesi yapılacaktır. Eğer siparişinizin tamamı veya herhangi bir kısmı iptal edildiyse veya eğer siparişinizin kabulü için daha fazla bilgiye gerek varsa, Satıcı Müşteri ile sizinle temasa geçecektir. Satıcı, kredi kartı veya bankamatik kart ile çevrimiçi verilen bazı siparişlerde ön provizyon talep edebilir. Bu ön provizyon Müşteri’ye faturalanmaz; ancak, kart tedarikçisi bu miktarı kısa bir süre alıkoyabilir. Ön provizyon süresinin uzunluğunu kart tedarikçisi tespit eder.

7.6. Satıcı, yegâne takdir yetkisi kendisinde kalarak, kişi başına, hane başına, e-posta adresi başına, IP adresi başına veya sipariş başına herhangi bir nedenle ürün adetini sınırlandırma haklarını muhafaza eder. Bu sınırlandırmalar aynı hesaptan, aynı kredi kartından verilen siparişler ve aynı zamanda aynı fatura bilgileri, e-posta, IP veya teslimat adresinden verilen siparişlere de uygulanabilir.

7.7. Yukarıda açıklanan sebepler dışında da Satıcı, herhangi bir siparişi reddetme yahut iptal etme hakkına sahiptir.

7.8. Bir siparişin iptal edilmesi durumunda, Müşteri, iptalin sebeplerinin açıklandığı bir e-posta alacaktır. Müşterilerden iptal edilen herhangi bir sipariş için ücret alınmayacaktır. Müşteri, yeni bir sipariş vermek istemesi veya iptal edilen sipariş ile ilgili herhangi bir sorusu olması halinde, 0212 337 27 67 numaralı telefondan veya contact@justinbeauty.net adresinden e-posta ile Satıcı ile irtibat kurabilir.

7.8. Müşterinin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile Müşteriye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: Müşteri ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka Müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşteri kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve Müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Satıcı bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani Satıcı ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Satıcının Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

7.9. Havale/EFT ve kapıda ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek,Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.


8. Teslimat

8.1. Siparişler yalnızca hafta içi günlerde işleme alınır ve teslim edilir (resmi tatiller hariç, Pazartesi ila Cuma günleri). Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınacaktır.

8.2. Satıcı, posta kutusu adresine sipariş gönderememektedir.

8.3. Nakliye ücretleri Müşteri tarafından karşılanacak olup, bunlar sipariş formunda ve teslimat makbuzunda ayrıca gösterilirler. Satıcı’nın Web Sitesi’nde gösterebileceği belirli bir tutar üzerindeki satın alımlar için nakliye ücreti alınmayacaktır.

9. Cayma Hakkı

9.1. Müşteri, satın aldığı ürünün, Mesafeli Sözleşmelere ilişkin Yönetmelik’in 7. ve 8. maddesi hükümleri uyarınca beklentilerini karşılamadığını hissetmesi durumunda, ürünlerin alındığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde herhangi bir gerekçe belirtmeksizin sözleşmeden cayma hakkını haiz olacaktır.

9.2. Müşterinin cayma hakkını kullanma niyeti tarafımıza, Müşterinin sipariş numarası ve iade edilecek ürünlerin tarihi de dahil olmak üzere Müşterinin sipariş detayları ile birlikte contact@justinbeauty.net adresinden e-posta ile bildirilebilir. Müşteri sipariş paketinde, iade sürecinin detayları ile birlikte siparişin detaylarını içeren bir sevk irsaliyesi bulacaktır. Sevk irsaliyesinde sıralanan ürünler teslimattaki ürünlere uymuyorsa, Müşteri derhal 0212 337 27 67 numaralı telefondan durumu Satıcı’ya bildirecektir.

9.3. Bundan sonra, Satıcı Müşteriye bir izin numarası ve e-posta teyidi düzenleyecektir. Müşteri’nin, izin numarasını Satıcı ile konuya ilişkin gelecekteki atıflar için saklaması tavsiye edilir.

9.4. Müşterinin herhangi bir sebeple ürünü iade etmesi halinde, ürünlerin Satıcı’ya iade edilmesine ilişkin masrafları ödemesi gerekmeyecektir.

9.5. Cayma hakkının kullanılmasının ardından, ürünlerin Satıcı’ya kullanılmamış ve zarar görmemiş bir halde gönderilmesi koşuluyla ve tüm uygun ve özen ile saklandıkları ve kullanılmadıkları müddetçe, Satıcı, ürünlerin fiyatının tamamını, caymanın alınmasının ardından 10 (on) gün içerisinde Müşteri’ye geri ödemeyi taahhüt eder. Para iadeleri yalnızca kullanılan asıl kredi kartına yapılabilir. Müşteriye geri ödeme yapılır yapılmaz bir bildirim e-postası gönderilecektir.

9.6. Cayma hakkını kullanan Müşteri iade nakliyesini özenle seçmekle yükümlüdür. Sevkiyat sırasında kaybolan yahut zarar gören ürünlerden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.


10. Ayıptan Sorumluluk

10.1. Ürünlerin, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesine uymaması halinde, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. ve 13. Maddeleri ile düzenlenen yasal garantiler uygulanacaktır. Müşteri, satın alınan ürünlerin, tamirat, değiştirme, uygun bir fiyat indirimi veya fiyatın iade edilmesi ile birlikte sözleşmenin iptali suretiyle ücretsiz olarak uygun hale getirilmesini talep etme hakkını haizdir. Müşteri, uyumsuzluğu, söz konusu ayıbı tespit etmesinin ardından 30 gün içerisinde Satıcı’ya bildirmediği takdirde bu haklarından feragat etmiş olur. Satıcı, ayıbın, ürünlerin teslimatından itibaren iki yıl içerisinde ortaya çıkması halinde sorumlu tutulacaktır. Her halükarda, Satıcı tarafından kötü niyetli olarak gizlenmeye çalışılmayan bir ayıbı ileri sürme niyetindeki işlemlere ilişkin süre ürünlerin teslimatının ardından 2 yıl sonra kendiliğinden sona erecektir.


11. Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme

11.1. İşbu Hüküm ve Şartlar Türk hukukuna tabi olacaktır.

11.2. İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin yorumlanması, geçerliliği ve/veya akdedilmesinden kaynaklanan herhangi bir uyuşmazlık, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’nin (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilan edilen tutara kadar) ve Müşteri veya satıcının ikametgahındaki Tüketici Mahkemeleri’nin zorunlu yargılama yetkisine tabi olacaktır.


12. İrtibat Bilgileri

12.1. Müşteri, ürünler ve Web Sitesi aracılığıyla satın alma yöntemlerine ilişkin herhangi bir bilgi ve destek için, contact@localhost adresinden e-posta ile veya aşağıda belirtilen adresten posta ile bizlerle irtibata geçebilir: Justin Beauty Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi

Nisbetiye Mah. Gazi Güçnar Sokak Uygur İş Merkezi No:4/7 Beşiktaş, İstanbul, Türkiye

this is just a warning
article
Giriş yapın
Alışveriş Sepeti
0 Ürün
0%

Before you leave...

Take 20% off your first order

20% off

Enter the code below at checkout to get 20% off your first order

CODESALE20

Continue Shopping